Kolář (TOP 09): Radnice nemůže ustupovat partikulárním zájmům několika lidí

11. 9. 2019 8:39

Praha 6 nesouhlasí se skandálním rozhodnutím soudu.

Kolář (TOP 09): Radnice nemůže ustupovat partikulárním zájmům několika lidí
Foto: TOP 09
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Moderní příběh usedlosti Šatovka už běží téměř 10 let. Žádost o změnu územního plánu, která by v Šáreckém údolí umožnila vybudovat seniorské centrum a chátrající usedlosti dala nové využití, je datována do roku 2011

a po několikerém vpádu squatterů byla schválena teprve loni. Radnice okamžitě začala s přípravou projektu, se kterým seznamovala obyvatele. I přes snahu vyjít jim vstříc a projekt upravit dle požadavku místního spolku byla podána žaloba na změnu územního plánu, které bohužel soud prvoinstančně vyhověl.

„Jde o absurdní rozhodnutí, které hatí stovky hodin práce strávené nad celou Šatovkou. Hlavně ale hatí šanci seniorů Prahy 6 na důstojné a klidné stáří. Spolek si patrně neuvědomuje, že radnice je tu pro obyvatele celé Prahy 6 a nelze ustupovat partikulárním zájmům několika lidí,“ říká Ondřej Kolář /TOP 09/, starosta Prahy 6.

„Tímto verdiktem by bylo možné zpochybnit desítky, možná stovky změn územního plánu. V takovém případě by šlo o skandální precedens, který by Prahu už naprosto paralyzoval. Magistrát nás informoval, že v zákonné lhůtě podá kasační stížnost,“ dodává Jakub Stárek /ODS/, statutární místostarosta pro územní rozvoj, veřejný prostor a smart city.

Radnice počátkem roku uspořádala přímo v Šáreckém údolí tři veřejné debaty, kde se snažila najít kompromis s místními obyvateli. I přes zapracování většiny jejich připomínek a zmenšení celého projektu byla žaloba na magistrát, který změny územního plánu schvaluje zastupitelstvem hlavního města, stejně podána. I když magistrát s kasační stížností uspěje, celý projekt seniorského centra žaloba odsouvá nejméně o další rok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

12:27 Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

Boj našeho hejtmanského tria Juránek (2000-2008), Hašek (2008-2016) a Šimek (2016-dosud) proti úvahá…