Kolovratník (ANO): Vláda chce, aby dnešní třicátníci šli do důchodu skoro v sedmdesáti

27.05.2024 21:03 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.

Kolovratník (ANO): Vláda chce, aby dnešní třicátníci šli do důchodu skoro v sedmdesáti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kolovratník

Říká se, že nikdo vám nedá tolik, co vám mohou slíbit. Myslím, že vládní pětikoalice by si toto pořekadlo mohla patentovat Ptáte se proč? Možná jste zaznamenali, že už zítra budeme ve Sněmovně mluvit o „penzijní reformě“ z pera ministra Mariana Jurečky. Uvozovky jsou v tomto případě zcela na místě. Premiér Fiala bohužel musí vynakládat veškerou svoji energii k tomu, aby tento slepenec různých stran vůbec udržel pohromadě a nezbývá mu proto čas, aby sledoval činnost svých ministrů a nesmyslů, které chtějí prosadit.

V jeho týmu štědře placených poradců z našich daní se bohužel nenašel ani jeden odvážný, aby mu řekl, že ministr Jurečka nepředkládá vůbec žádnou reformu, ale pouze úpravu parametrů důchodů. Vládní pětikoalice zkrátka chce, aby dnešní třicátníci šli do důchodu skoro v sedmdesáti. Hnus. Ano, čtete dobře – v SEDMDESÁTI. Ani já jsem tomu zpočátku nechtěla věřit a doufala v alespoň minimální sociální cítění této vlády. Marně. Co naplat, že naše tělo není od přírody připraveno vydržet tak extrémní zátěž. Vládní koalici to zkrátka absolutně nezajímá. Dost možná je to proto, že politika je na stáří hezky zajistila a ostatní jim jsou ukradení. Nám to ale jedno není a budeme hájit zájmy milionů občanů za každou cenu. Uděláme maximum, abychom tento odporný plán zhatili. Držme si všichni palce, budeme to potřebovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): V Evropském parlamentu teď budeme hledat partnery

16:02 Babiš (ANO): V Evropském parlamentu teď budeme hledat partnery

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vystoupení europoslanců hnutí ANO z frakce Renew Eu…