Krajča (KSČM): Komunistická politika má v naší zemi perspektivu

15.05.2022 6:32 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k jednání řádného XI. sjezdu KSČM

Krajča (KSČM): Komunistická politika má v naší zemi perspektivu
Foto: kscm.cz
Popisek: Milan Krajča, člen Ústředního výboru KSČM

O tomto víkendu jedná v Brně řádný XI. sjezd komunistické strany. Ten se měl původně konat již na jaře 2020, byl však opakovaně, především z důvodů souvisejících s koronavirovou pandemií COVID-19, odkládán. Řádný sjezd se tak koná půl roku po tom mimořádném, který se v Praze uskutečnil na podzim minulého roku, bezprostředně po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Ty tehdy pro naši stranu skončily historickým neúspěchem, když ztratila více než polovinu voličů, a dostala tak pouze 193 817 hlasů. S 3,6 procenty hlasů se tehdy KSČM poprvé dostala mimo český parlament. Tento fakt nyní zásadně ovlivňuje práci komunistů i jejich postavení ve společnosti.

Přes všechny problémy, kterým nyní v této nové situaci KSČM čelí, jsem přesvědčen, že komunistická politika má v naší zemi perspektivu. Nic pro to není větším důkazem než probíhající kapitalistická krize. Ta dopadá každým dnem více a více na naprostou většinu obyvatel naší země. Drastické zdražování potravin, energií a pohonných hmot zasahuje životy nás všech. Důstojné bydlení se stalo luxusem.

Inflace se poprvé za více než dvě desítky let dostala do dvouciferných čísel, a reálné mzdy tak klesají. Lidé se dostávají do dluhových pastí a následných exekucí, skokově narůstá chudoba. Je navíc možné počítat s útoky na veřejné zdravotnictví a školství stejně jako se snahou o destrukci sociálního systému. Bude přitom stále zřejmější, že skutečné řešení stávající krize se nachází mimo kapitalismus. Kdo jiný než komunisté může pozvednout zápas za socialistické východisko z prohlubující se mizérie?

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 46923 lidí

Za stávající dramaticky se zhoršující mezinárodní situace jsou to navíc právě komunisté, kteří rozhodně vystupují na obranu míru. To je o to důležitější, že současná česká vláda ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů se dnes nevěnuje ničemu intenzivněji, než podpoře eskalace konfliktu, jež se nyní odehrává ve východní Evropě. Na Ukrajinu jsou tak od nás posílány mohutné zbrojní dodávky, Česká republika otevřeně podporuje co největší vojenskou přítomnost agresivního paktu NATO ve střední a východní Evropě a dochází také k velkému nárůstu výdajů na zbrojení.

Ze strany členů stávající vlády se navíc ozvalo i nehorázné volání po umístění cizích vojsk na území naší republiky. Tomu všemu je právě KSČM důslednou opozicí. Proto společně s dalšími mimo jiné iniciovala petici proti jakékoliv cizí vojenské přítomnosti v České republice, již je možné podepsat nejen na našich mírových akcích, konajících se na mnoha místech republiky. Je to totiž KSČM, která představuje alternativní zahraniční politiku, založenou na suverenitě a míru.

Ubožácká přání antikomunistů, že po více než sto letech od vzniku komunistické strany je naše hnutí minulostí, se tak rozhodně nenaplňují. Komunisté jsou stále zde a s maximálním odhodláním hájí zájmy naprosté většiny obyvatel naší země. Věřím, že takové bude také poselství z nadcházejícího XI. sjezdu naší strany.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí, děti budou bydlet i v nových chatkách

14:32 Šimral (Piráti): Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí, děti budou bydlet i v nových chatkách

Pražští radní dnes odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Koz…