Langšádlová (TOP 09): Nemůžete přehlasovat skutečnost, že nedodržujete zákony

26.05.2021 22:13

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 26. května k návrhu na volbu členů Rady České televize.

Langšádlová (TOP 09): Nemůžete přehlasovat skutečnost, že nedodržujete zákony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Langšádlová

Děkuji za slovo. Několikrát tady zaznělo, že demokracie je o volbě a že vlastně ta demokracie je, když se volí. No, s demokracií to není úplně tak jednoduché. Demokracie je i o dělbě moci. Demokracie je o občanské společnosti.

Anketa

Odvádí Hana Lipovská dobrou práci coby členka Rady ČT? (Ptáme se od 26. 5. 2021)

95%
hlasovalo: 19704 lidí

Demokracie je i o ochraně institucí. A o tu jednu vzácnou pro demokracii instituci tady dneska jde, protože k demokracii patří i ochrana veřejnoprávních médií. A veřejnoprávní média se nám nemusejí někdy líbit, co dělají. A věřte nám, že my, co jsme zažili účast ve vládě, tak se nám mnoho pořadů, i těch, které třeba vám se nelíbí, taky nelíbilo, taky nelíbilo. To tak je, protože jsou kritičtí, velmi často kritičtí právě k té vládní straně nebo k té vládní skupině. Ale to ještě neznamená, že můžeme likvidovat veřejnoprávní média. A opravdu ty volby v poslední době byly takové, že to směřuje k destrukci a k ovládnutí České televize.

Pro nás je to velmi závažná situace. A navíc ani volbou, tímto demokratickým procesem zkrátka nemůžete přehlasovat skutečnost, že nedodržujete zákony. A je faktem, že zkrátka část těch nominovaných výborem a odhlasovaných ve volbách výborem neodpovídá - neodpovídá - ustanovení zákona. A to je něco, co jste nám za celou dobu nevysvětlili. Já si myslím, že nic na volbě, nic na té diskusi nevysvětluje to, že volební výbor vybírá kandidáty, kteří jsou navrženi oprávněnými organizacemi a sdruženími. Vy jste toto opravdu nesplnili. Já si myslím, že nemůžeme pokračovat v té diskusi, dokud toto nebude vyjasněno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Balatka: Koalice nejsou předvolební podvod

22:35 Senátor Balatka: Koalice nejsou předvolební podvod

Komentář na facebookovém profilu k předvolebním koalicím.