Macků (KDU-ČSL): Referendum o křižovatce v Dačicích bude

27.9.2021 7:37 dop.

O řešení křižovatky v dolní části Palackého náměstí v Dačicích, o jejíž rekonstrukci se město snaží už nejméně deset let, rozhodnou občané. Místní referendum se bude konat současně s volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve dnech 8. a 9. října.

Macků (KDU-ČSL): Referendum o křižovatce v Dačicích bude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL

O místním referendu jednali zastupitelé na svém zasedání 25. srpna.

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

12%
81%
hlasovalo: 18938 lidí
Starosta Karel Macků nám k tomu řekl, že schválení v zastupitelstvu předcházelo několik schůzek přípravného výboru, který byl složen ze zástupců politických stran a hnutí zastoupených v zastupitelstvu města, a také zástupce petičního výboru. Na vyhlášení referenda se shodli všichni zastupitelé, ale k položené otázce se vedla diskuse a hlasovalo se i o protinávrhu, pro který hlasovali jenom tři. Devatenácti hlasy z dvaceti přítomných zastupitelů byla přijata otázka, která bude uvedena na hlasovacích lístcích v tomto znění: “Upřednostňujete při rekonstrukci dolní křižovatky na Palackého náměstí průsečnou křižovatku s „chytrými“ semafory v provozu 24 hodin denně před okružní křižovatkou o průměru 26 m?“ Dále vzali zastupitelé se souhlasem na vědomí odhad nákladů spojených s provedením referenda ve výši cca 200 tisíc korun a s realizací rozhodnutí přijatého v místním referendu ve výši cca 4 – 12 miliónů korun a jejich úhradu z rozpočtu města a případně i z rozpočtu Jihočeského kraje.

„Konání referenda bude ze strany města předcházet informační kampaň, která by měla občanům přinést co nejvíce objektivních informací, a která by jim měla pomoci v jejich rozhodování při hlasování“, doplnil starosta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.