Maláčová (ČSSD): Firma Nexen Tire dostala od státu před pár lety čtyřmiliardovou pobídku

01.02.2023 13:05 | Ze sítí

Podpora na facebookovém profilu stávkujícím odborářům firmy Nexen Tire

Maláčová (ČSSD): Firma Nexen Tire dostala od státu před pár lety čtyřmiliardovou pobídku
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jana Maláčová ve volebním štábu ČSSD

Včera jsem byla podpořit odboráře z Nexenu před korejskou ambasádou. Téměř čtyři roky se snaží vyjednávat s vedením firmy a do včerejška se setkávali pouze s arogancí. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22634 lidí
Jihokorejská firma Nexen Tire na Lounsku zaměstnává 1100 lidí. Stávku podporuje více než polovina z nich. Přímo se ale do protestu zapojilo asi dvě stě lidí. Jsou stateční. Čelí zastrašování, vydírání, výhrůžkám a bojí se o práci. Zároveň se říká, že ti, co neprotestují, dostanou od firmy odměny.

A proč odboráři stávkují? Nástupní mzda operátora výroby v této firmě činí 22 700 korun. Bavíme se o práci v nepřetržitém provozu. Odboráři požadují navýšení výplaty o 8,3 procenta nebo dvacetiprocentní příplatek za noční a víkendové směny. Mzdy se totiž většině lidí nezvýšily od roku 2018. A to máme patnáctiprocentní inflaci.

Přála bych si, aby stávkující podpořila VLÁDA. Protože firma Nexen Tire dostala od státu před pár lety čtyřmiliardovou pobídku. A přitom platí mzdy, ze kterých se nedá vyžít. Zahraniční firmy se tady nesmí chovat jako v nějaké KOLONII. A vláda by také měla pomoci, protože v lednu si běžný ministr platově přilepšil o 22.100 Kč. To je zhruba tolik, co lidé berou v Nexenu za měsíc práce. Ministři říkali, že si zvýšení zaslouží, protože jim platy dlouho nerostly. Pomoci by tedy měli s navýšením i lidem, na kterých ČESKÝ PRŮMYSL stojí, a sotva uživí rodiny.

Zdá se, že po včerejšku vedení firmy začíná konečně komunikovat. Jak připomněl předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo, skutečně zahájená stávka, při které zaměstnanci odmítnout nastoupit do práce, se u nás konala naposledy před více než 12 lety a to na Brněnsku. Proto Vás chci poprosit. Odboráře podpořte! Třeba i tím, že o tom řeknete známým. Protože těch 200 stávkujících bojuje za nás za všechny! Jde přeci o to, aby se pracující lidi ze své výplaty uživili.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

21:45 Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k půjčce z Evropské unie