Ministr Balaš: Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám

01.07.2022 22:24

Vladimír Balaš se ujal funkce ministra školství

Ministr Balaš: Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval prof. JUDr. Vladimíra Balaše, CSc., ministrem a pověřil jej řízením Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Předseda vlády Petr Fiala dnes uvedl do funkce nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše. 

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

94%
hlasovalo: 11257 lidí
Ten převzal úřad po Petru Gazdíkovi, který na svou funkci k 30. červnu rezignoval. „Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám, chci plynule navázat na práci svých předchůdců. Koncepce rozvoje školství, a to včetně Strategie 2030+, dle mého názoru jde správným směrem,“ řekl nový ministr školství Vladimír Balaš.

„Jsem rád, že jsem dnes mohl poděkovat bývalému ministrovi Petru Gazdíkovi za práci, kterou zde na ministerstvu školství za posledních šest měsíců odvedl. Úkoly, které na nového ministra školství čekají, nejsou vůbec jednoduché. Jde o to naplnit programové prohlášení vlády, ve kterém patří oblasti vzdělávání důležité místo. Jsme přesvědčení, že pokud máme být jako ČR úspěšnou zemí, musíme mít kvalitní vzdělávání. Vedle toho jsou tu i aktuální výzvy, což je dopad ruské agrese na Ukrajinu, což je i úkol pro ministerstvo školství, které musí vytvořit podmínky, aby to český vzdělávací systém zvládl. Jsem rád, že novým ministrem školství je právě pan profesor Balaš. Je to člověk, za kterým je dlouhá a úspěšná kariéra. Přeji mu hodně sil, hodně rozvahy, hodně úspěchů, jsem přesvědčen, že ministerstvo pod jeho vedením bude fungovat velmi dobře,“ řekl předseda vlády Petr Fiala.

Prof. JUDr. Vladimír Balaš, CSc. (*1959, Prostějov) vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Během studií a praxe absolvoval řadu mezinárodních vzdělávacích kurzů a byl držitelem prestižních stipendií zahraničních univerzit. Během své odborné praxe zastával řídící funkce v rámci mnoha významných vědeckých institucí. Byl ředitelem Ústavu státu a práva ČSAV a AV ČR, člen Vědecké rady Ministerstva zahraničních věcí nebo předseda České společnosti pro mezinárodní právo. Působil rovněž jako člen Stálého arbitrážního soudu v Haagu a dále byl zástupcem České republiky v rámci organizací OSN. Věnuje se pedagogické činnosti na českých i zahraničních vysokých školách. Je spoluautorem několika významných publikací týkajících se mezinárodního práva. V letech 1994-1998 byl zastupitelem města Plzeň. V roce 2021 byl zvolen poslancem Parlamentu ČR.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

6:03 Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu Josefa Středuly na zkrácení povinné školní d…