Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

27.04.2024 11:27 | Tisková zpráva

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 byly vyhlášeny výsledky patnáctého ročníku ankety Zákon roku. Na druhém místě v kategorii Legislativní počin za rok 2023 se umístil zákon o ochraně oznamovatelů z pera Ministerstva spravedlnosti.

Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Přijetí zákona o ochraně oznamovatelů přináší transparentnější prostředí do právnických osob. Podporuje budování a prohlubování etické firemní kultury založené na respektování právních předpisů. Umožní zaměstnavatelům snáze odhalit nezákonné jednání a včas na něj zareagovat účinnými nápravnými a preventivními opatřeními. Tím lze dalšímu nežádoucímu jednání zabránit a uchránit společnost rovněž před majetkovou a reputační újmou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bitcoinová kauza

Upřímně nevím, zda vaše trestní oznámení v celé záležitosti něco změní a někdo bude potrestán. Vy myslíte, že ano? Zaujalo mě ale zejména vaše prohlášení, že i kdyby to byla doopravdy jenom neschopnost, svým rozměrem je TRESTU-HODNÁ. Jaký trest máte na mysli? Jaký trest hrozí za neschopnost?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Výstava fotografií z Afriky na počest cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

22:03 MHMP: Výstava fotografií z Afriky na počest cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

Před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí byla dnes slavnostně zahájena panelová výstava nazva…