Ministr Bartoš: Mise digitalizace 2023

03.01.2024 7:17 | Ze sítí
autor: PV

Shrnutí realizovaných změn a cílů digitalizace státní správy, zveřejněné na svém facebookovém profilu

Ministr Bartoš: Mise digitalizace 2023
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš

Založení a rozjezd Digitální a informační agentury (DIA), Portál občana v novém kabátě s lepší nadstavbou datovek, schválení občanky v mobilu, postupný přesun webových a e-mailových adres orgánů státní správy na jednotnou doménu gov.cz, hardwarové posílení centrálních registrů či druhý a velmi úspěšný ročník svátku digitálního vzdělávání - Týdne pro Digitální Česko, to jsou nejdůležitější projekty v oblasti digitalizace uskutečněné v končícím roce.

V naplňování agendy digitalizace státní správy jsme postupovali jak systémovými změnami, tak i menšími postupnými vylepšeními. A v příštím roce hodláme skrze můj mikrokabinet při úřadu vlády ve spolupráci s DIA v digitalizaci státu pokračovat. Rozjede se státní cloud pro 4. úroveň zabezpečení, lidé si budou moci stáhnout občanku do mobilu, Portál občana používat v nové mobilní aplikaci či vyřídit plnou moc online v rámci Registru zastupování (REZA).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Muslimští migranti

Já nevím, ale nejde naštěstí problém s muslimskými migranty mimo nás? Nebo oni se sem nějak hranou? Podle mě naštěstí ne. Kolik jich tu teď je? A to, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny není to pro nás vlastně vykoupení z toho, abysme nemuseli přijímat právě muslimské migranty? Myslím, že to tak bylo p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Lobbovat za naši zemi je potřeba

13:05 Ministryně Schillerová: Lobbovat za naši zemi je potřeba

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zasedání Evropské investiční banky v Lucemburku