Známý teolog se tak stal v pořadí čtvrtým Čechem, kterému se tohoto ocenění dostalo. Dříve je obdrželi jen oba prezidenti předválečného Československa Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a poté jejich nástupce Václav Havel.Jako hostující profesor na Oxfordské univerzitě působil Halík v roce 2001; v roce 2014 po něm byla pojmenována přednášková síň v Oxfordu a byl zde umístěn i jeho portrét.
Daniel Herman při této příležitosti ocenil dlouhodobý společenský přínos současného českého filozofa a teologa. „Má účast zde vyplývá z titulu funkce ministra kultury, do jehož gesce patří také kultura duchovní. Kdybych však ministrem kultury nebyl, přál bych si zde být jako ten, kdo je přichází sdílet radost svého přítele. Tomáš Halík se řadu let snaží o zmenšení propasti mezi různými náboženstvími, vede jejich stoupence ke smířlivějším vztahům a vzájemnému porozumění. A toho si velmi cením, “ uvedl ministr kultury.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Jak je to doopravdy?
Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď
Další články z rubriky

22:01 Hejtman Netolický: Chceme spravedlivé rozdělení peněz
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozpočtovému určení daní pro kraje