Ministr Hladík: Chránit přírodu není volba, je to naše povinnost a odpovědnost

11.03.2023 13:44 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke svému jmenování ministrem pro životní prostředí.

Ministr Hladík: Chránit přírodu není volba, je to naše povinnost a odpovědnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík

Mockrát děkuji všem za gratulace, ale hlavně za podporu. Vést ministerstvo životního prostředí je obrovská odpovědnost.

Chránit naši přírodu totiž není volbou, je to naše společenská povinnost a odpovědnost. Země nám byla svěřena do péče a jinou nemáme. Ministerstvo životního prostředí pracuje každý den na tom, abychom ji v dobrém stavu dokázali předat budoucím generacím.

V tomto ohledu je před námi hodně práce. Chci, aby tu Ministerstvo životního prostředí bylo pro lidi, aby jim dokázalo pomáhat a nabízelo příležitosti. Mým úkolem je lidem programy ministerstva přiblížit. Třeba dotace z NZÚ podané od října roku 2021 do konce roku 2022 v přepočtu ušetří přes 350 tisíc tun uhlí, což odpovídá 2,2 miliardám korun. To je zcela zásadní posun v rámci ochrany klimatu.

Potřebujeme kompletně proměnit naši energetiku na moderní a čistou, a potřebujeme dosáhnout toho, aby odchod od uhlí nebyl strašákem, ale využitou příležitostí. Naprosto klíčové je legislativní ukotvení komunitní energetiky, na které čekáme už několik let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…