Ministr Metnar: Armáda a její představitelé vědí, co chtějí

01.07.2018 22:10

V pátek 29. června navštívil ministr obrany Lubomír Metnar poprvé Generální štáb Armády České republiky. Náčelník Generálního štábu generálporučík Aleš Opata jej při této příležitosti seznámil s hlavními představiteli armády a současným stavem ozbrojených sil.

Ministr Metnar: Armáda a její představitelé vědí, co chtějí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Lubomír Metnar
reklama

„Dneska jsme s panem ministrem probrali hlavní úkoly Armády České republiky v průběhu dvouhodinového výhledu a upřesnili jsme některé věci v procesu rozvoje a modernizace Armády České republiky,“ popsal průběh setkání generálporučík Aleš Opata.

„Při mé první návštěvě jsem byl poměrně podrobně seznámen s chodem Armády České republiky, její strukturou a velením. Bylo to velmi zajímavé. Rovněž jsme se vrátili k hlavním akvizičním problémům a modernizaci techniky, kterou Armáda České republiky potřebuje. Rozebírali jsme jednotlivé aspekty připravovaného rozpočtu armády,“ zhodnotil návštěvu ministr Lubomír Metnar a dodal: „Armáda a její představitelé vědí, co chtějí. Vědí, jakou techniku požadují. Vědí, co je osvědčené. Takže já se budu na další spolupráci těšit.“

Pokud jde o akvizice, bude ministr po odpovědných funkcionářích vyžadovat jasnou odpovědnost a aktivní přístup, aby se tyto zakázky co nejrychleji a nejefektivněji dotáhly do konce. Předpokládá rovněž, že se rozpočet resortu obrany bude postupně navyšovat tak, jak to v minulosti deklarovala vláda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Je důležité, aby lidé mohli co nejvíce omezit své kontakty

6:34 Ministr Havlíček: Je důležité, aby lidé mohli co nejvíce omezit své kontakty

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena. Začíná platit evropské nařízení Omnibus II