Ministryně Schillerová: Nepřijde mi šťastné, aby nám koalice diktovaly

23.11.2021 18:09 | Zprávy
autor: PV

Projev na 2. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2021 ke kandidatuře poslance Radka Vondráčka na funkci místopředsedy sněmovny

Ministryně Schillerová: Nepřijde mi šťastné, aby nám koalice diktovaly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Dovolte, dámy a pánové,

abych vás seznámila s nominací klubu hnutí ANO, který opět navrhl do funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. A protože se na té ustavující schůzi diskutovalo převážně o volbě předsedy, dovolte mi pár slov, kterými naši nominaci odůvodním.

Jsme si vědomi, že v prvním kole nezískal Radek Vondráček potřebný počet hlasů, přesto má jednoznačnou podporu našeho klubu. Dle mého názoru byl jednoznačně dobrým předsedou, který svou funkci vykonával svědomitě, a za celé čtyři roky jsem nezaznamenala jedinou výtku ke stylu řízení schůzí, rozhodování a obecně k jeho práci, naopak pozitivní názory často zaznívají i od kolegů z obou koalic. Chtěla bych poděkovat třeba paní místopředsedkyni Kovářové, která se tento názor nebála říct ani veřejně v jednom z televizních diskusních pořadů: "Vondráček řídil Sněmovnu dobře, mohu říci výborně. Poslední vystoupení ohledně prezidenta mu velmi uškodila v očích koalice. Klub ANO je klub svrchovaný, může trvat na svých kandidátech. Nejsem nakloněna tomu, abychom kandidáty jiných stran lustrovali, ale většinový názor je takovýto a většina rozhoduje." Poděkování zaznělo na ustavující schůzi i od paní předsedkyně Pekarové Adamové a celý sál Radku Vondráčkovi poděkoval potleskem ve stoje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Rekordní vedra zabíjejí lidi po celé Evropě

7:04 Farský (STAN): Rekordní vedra zabíjejí lidi po celé Evropě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlně veder, která sužují Evropu.