Ministryně Šlechtová: Žádné změny ve vyplácení výsluhových náležitostí se nepřipravují

24.02.2018 18:32

V poslední době začaly mezi vojáky kolovat informace, že se od roku 2020 bude měnit systém vyplácení výsluhových náležitostí. Údajně by se výsluhy měly snížit nebo vyplácet jen po dobu pěti let u mužstva, poddůstojníků a praporčíků a deseti let u důstojníků. Podobná tvrzení nejsou pravdivá.

Ministryně Šlechtová: Žádné změny ve vyplácení výsluhových náležitostí se nepřipravují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová
reklama

Výsluhové náležitosti jsou upraveny zákonem o vojácích z povolání. Jakákoliv změna je možná jedině změnou zákona. Žádná výše uvedená úprava nebyla navržena v minulosti a na Ministerstvu obrany se nepřipravuje ani nyní.

„Zaznamenala jsem při setkáních s vojáky nebo na sociálních sítích obavy, že se chystá regulace výsluhového příspěvku. Podobné fámy kategoricky odmítám! Chci všechny vojáky ujistit, že nehodlám na současném systému nic měnit. Všem, kteří nasazují životy a zdraví pro naše bezpečí, náleží výsluha plným právem,“ říká ministryně obrany Karla Šlechtová.

Omezení práv a zvýšené povinnosti během služby jsou vojákům z povolání po odchodu do zálohy kompenzovány právě výsluhovými náležitostmi. Navíc i po odchodu z činné služby se nadále jedná o občany, kteří jsou schopni díky svému výcviku a přípravě pomoct společnosti při mimořádných a krizových situacích.

„Šíření podobných dezinformací ohrožuje personální stabilitu ozbrojených sil i bezpečnostních sborů. Ti, kteří se na tom podílejí, si zahrávají s obranyschopností naší země,“ dodává ministryně Šlechtová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

19:24 Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

Vývoj v posledním roce jasně ukázal neudržitelnost členství ČR v EU. Dokud tam ale jsme, nepřipravme…