Müller (STAN): Velmi mě mrzí neúspěch našich pirátských kolegů

14.10.2021 12:15 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny

Müller (STAN): Velmi mě mrzí neúspěch našich pirátských kolegů
Foto: STAN
Popisek: STAN

Vážení přátelé a kamarádi,

celý víkend jsem přemýšlel, jak správně zhodnotit výsledek víkendových voleb. Především chci poděkovat všem, kteří využili svého práva volit a přišli k volbám. Ještě více chci poděkovat všem, kteří dali hlas naší koalici Piráti a Starostové. Jsem přesvědčen, že jsme nabídli ten nejpropracovanější program a nejlepší vizi pro Českou republiku.

Volby dopadly tak, že existuje reálná šance na změnu poměrů v této zemi k lepšímu. Dopadly dobře pro jasné ukotvení České republiky v EU a NATO, dopadly dobře pro nezávislost justice, médií i policie a deagrofertizaci celé země.

Výsledek naší koalice je nižší, než jsme očekávali. To však nebrání tomu, abychom jako Piráti a Starostové nezasedli v nové vládě. První hovory na toto téma již probíhají. Otázka je, jak se zachová prezident republiky, kterého evidentně trápí vážné zdravotní komplikace. Je chyba Hradu, že neposkytuje veřejnosti jasné informace, aby vyvrátil jakékoliv spekulace.

Velmi mě těší, že nebudu sám, kdo bude v barvách Pirátů a Starostů hájit zájmy Olomouckého kraje ve sněmovně. Budeme na to s kolegyní Hankou Naiclerovou dva. Určitě to bude výborná spolupráce.

Velmi mě mrzí neúspěch našich pirátských kolegů, zejména Viktora Ticháka a Jardy Horkého, kteří naší společné kampani věnovali opravdu hodně svého času a prostředků. Snažil jsem se, abyste měli šanci je všichni poznat, abyste věděli, že to žádní „feťáci“, ani „neomarxisti“ nejsou. Že jsou to normální, chytří a pracovití hoši, kteří to s naší zemí myslí dobře. Těším se, že nějakou formou s nimi budeme spolupracovat i po volbách.

Vaše důvěra je pro mě velký závazek. Dostal jsem druhý nejvyšší počet preferenčních kroužků z naší kandidátky, velice si toho vážím. Slibuji, že se budu chovat tak, jak jsem v kampani slíbil. Hodlám se věnovat infrastruktuře a životnímu prostředí, tedy otázkám, které náš kraj hodně trápí.

Děkuji všem, kteří jste přiložili ruku k dílu a pomohli nám ve volbách uspět. Budete-li cítit potřebu jakkoliv komentovat mou práci, budu rád, pokud se mi ozvete. Třeba mailem nebo osobně, až se někde potkáme. Hodlám být totiž v rámci našeho kraje velmi aktivní, abych neztrácel s vámi kontakt.

Ještě jednou moc děkuji a těším se na spolupráci,

s úctou
váš Tomáš Müller

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá