Okamura (SPD): Ministryně Maláčová „objevila Ameriku“

22.09.2019 18:48 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k problematice nepřizpůsobivých

Okamura (SPD): Ministryně Maláčová „objevila Ameriku“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD „objevila Ameriku“. V souvislosti s „vyloučenými lokalitami“, kde žijí nepřizpůsobiví, řekla, že jsme „ krátce před tím, než tam začnou občanské nepokoje“ a že „pokud ti lidé, kterých se to týká, nebudou chodit do práce, jejich děti nebudou chodit do školy a pokud nebudou platit hygienické standardy, které budou důsledně vymáhány, tak se situace nezlepší.“ Proč tedy Maláčová nerealizuje dlouhodobé návrhy SPD a nesebere sociální dávky těm, kteří dlouhodobě odmítají jakoukoli práci a proč nepodpoří zastropování dávek na bydlení, které zneužívají majitelé ubytoven? Za hnutí SPD říkám, že podporovat musíme pracující rodiny, a nikoliv rodiny, kde se odpor k práci, vzdělání a dobrým mravům dědí jako součást životní strategie.

My v SPD nepřizpůsobivým nekompromisně nabízíme jinou životní strategii než je poflakování a parazitování. Tou je respektování práva, a práce za spravedlivou mzdu. Pokud v tom někdo vidí z naší strany projevy nenávisti, xenofobie nebo rasismu, měl by jít zaklepat na dveře nejbližšího blázince. Pokud někdo říká, že lidé mají právo nepracovat, když nechtějí, mohu s tím souhlasit, ale dodám, že v tom případě nemají nárok na komfort hrazený z daní těch, kteří poctivě pracují a podnikají.

Připomínám, že vedoucí sociálního odboru ústeckého magistrátu Ivana Šťastná říká podobné věci o nepřizpůsobivých, jako říkáme my v hnutí SPD. Stát podle ní podporuje lenost a zneužívání sociálních dávek – někteří lidé pobírají dávky třeba i třicet let, aniž by v životě vůbec pracovali.

Lidem se podle Šťastné musí vyplatit pracovat a nemůže se stávat, že matce samoživitelce, která si přivydělá, aby děti uživila, je část dávek odebrána, zatímco jiná matka, která se nijak nesnaží, obdrží dávky v plné míře. „Jiná matka nemá u žádného dítěte zapsaného otce v rodném listě, její dcery postupují u svých dětí stejně, přestože otcové bydlí nedaleko. O své děti se nestarají a musí jim být odebrány. A babička, která ve výchově už jednou selhala, požádá o svěření vnoučat do placené pěstounské péče! To je v Ústí běžné,“ říká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…