Ondráček (KSČM): Pošlete na policejní prezidium Dr. Chocholouška

11.01.2018 4:33 | Zprávy
autor: PV

Na policejním prezidiu si buď sedí na uších nebo se už dočista zbláznili. Jak jinak si vysvětlit, že policie bude do svých řad přijímat i uchazeče – nematuranty.

Ondráček (KSČM): Pošlete na policejní prezidium Dr. Chocholouška
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček

Vzpomínám si zcela jasně, jak v loňském roce, na konci funkčního období předchozí sněmovny, přišlo na jednání výboru pro bezpečnost prakticky celé vedení Policie ČR a seznamovalo přítomné poslance s aktualizovanou Koncepcí rozvoje Policie ČR do konce roku 2020. Tehdy předložili také materiál s názvem Lidské zdroje Policie ČR - informace o personálním stavu, kde bylo pod odstavcem „Otevíráme dveře“ uvedeno: středoškolské vzdělání bez maturity! Cizí státní příslušníci! Způsobilost k výkonu služby. Po jejich okomentování tohoto bodu byla vedena diskuse a prakticky všichni poslanci, a to napříč politickým spektrem, uvedli, že snižovat požadavky na nové uchazeče o policejní službu je nesmysl a že se musí najít jiná opatření a pobídky, aby byl o službu u policie znovu zájem.

Zásadní odpor byl vysloven, aby služební poměr u Policie ČR moli vykonávat cizinci. V této věci byla zmíněna služební přísaha příslušníka, který má hájit zájmy České republiky, a to i s nasazením vlastního života. Způsobilost k výkonu služby, která je trojí, a to fyzická, osobnostní a zdravotní, by se diskutovat dala, ale záleží vždy na konkrétním služebním místě, kde má příslušník sloužit. Určitě bychom se shodli, že jinou fyzickou zdatnost musí mít policista v přímém výkonu a jinou vyšetřovatel závažné hospodářské trestné činnosti či pracovník IT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…