Paroubek: Statečný postoj

20.07.2018 6:28

Před pár desítkami hodin se poprvé objevily informace o tom, že bakalářská práce ministra práce a sociálních věcí Krčála, je zčásti opsaná z jiné práce. Bylo to pro mě a určitě i pro celou českou veřejnost velkým překvapením. Ministr Krčál reagoval tak, jak má reagovat standardní západoevropský politik.

Paroubek: Statečný postoj
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Nehledal výmluvy, nemlžil, neházel špínu na druhé, nekomplikoval situaci vlastní politické straně, prostě, choval se tak, jak by mělo chování českého politika v podobné situaci vypadat. Oznámil veřejnosti, po krátké konzultaci s vedením své strany, suše svůj odchod z funkce ministra. Jistě to pro něj nebyla lidsky jednoduchá záležitost, protože stanul po dlouholetém úsilí a dobré práci na komunální úrovni, na úrovni regionální politiky, na politickém vrcholu. A nyní bude následovat jen a jen ústup z politických pozic. To určitě není jednoduché, pro něj osobně, ale zdá se, že je lepší tento postup, než se nechat několik dnů či týdnů masakrovat antibabišovskými médii, které si na něm mohou řešit své komplexy. Vzhledem k tomu, že na šéfa vlády, který má mnohem větší problém nežli nějaké opisování v diplomové práci, si netroufnou.

Lze jen přát vládě a zejména sociální demokracii, aby nástupkyně pana ministra Krčála byla opravdu ženou na svém místě, schopnou zvládat širokou problematiku ministerstva práce a sociálních věcí a ještě zvládat marketingově skvěle tuto pozici tak, aby ovlivňovala pozitivně politický obraz ČSSD ve vládě. Nebude to vůbec jednoduché.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Kvalita projektu nebyla důležitá, rozhodovaly vteřiny

9:09 Válek (TOP 09): Kvalita projektu nebyla důležitá, rozhodovaly vteřiny

Komentář na facebookovém profilu k soutěži MMR o dotace na modernizaci zdravotnictví