Paroubek: Zdanění restitucí v politické hře

04.01.2018 10:16

Komunistická strana hledá možnosti k tomu, jak politicky pro sebe bezbolestně podpořit Babišovu minoritní vládu ve Sněmovně. Jedním z možných styčných bodů je zdanění finančních náhrad poskytovaných církvím v rámci takzvaných církevních restitucí.

Paroubek: Zdanění restitucí v politické hře
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Církevní restituce představují pro více než dvě třetiny občanů České republiky problém, jsou pro ně prostě neakceptovatelné. Připomeňme také, že ve Sněmovně byly schváleny až hlasem poslance pravice odsouzeného k nepodmíněnému trestu vězení. Je zde tedy vůbec otázka legitimity schválení tohoto zákona. To autory zákona a ty, kteří prosadili v parlamentě jeho odhlasování, ale nijak zvlášť netrápí...

Hnutí ANO nyní velmi pragmaticky přichází s akceptací návrhu komunistů na zdanění finančních náhrad plynoucích z restitucí. Ministerstvo financí sice sděluje jisté výhrady, ale ne tak zásadní, aby věcně nesouhlasilo s tímto návrhem komunistického řešení.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Že se k tomuto návrhu řešení připojí také Okamura, je zřejmé. A bylo by dobré, aby se k tomuto návrhu přidal také celý patnáctičlenný sněmovní klub sociální demokracie. Osobně bych považoval řeči o tom, že on to stejně Ústavní soud zatrhne, jak to nedávno v médiích inzeroval předseda Senátu Štěch z ČSSD, za velmi nepřípadné.

Připomeňme, že ČSSD vyhrála sněmovní volby v roce 2013 mimo jiné také se silným slibem revize církevních restitucí. Tento předvolební slib odpískala krátce po volbách a nehodlala před rokem a půl využít ani návrhu jihočeského krajského zastupitelstva, které tehdy vedl hejtman Zimola, na zdanění církevních restitucí. Tedy v návrhu, který byl prakticky věcně totožný se současným komunistickým návrhem. Tehdy předseda ČSSD B. Sobotka na konto sociálnědemokratického hejtmana Zimoly dokonce hovořil v této souvislosti o předvolebním triku, předcházejícímu krajským volbám. Bylo to tehdy vůči Zimolovi nevhodné a stranu to silně poškodilo. Nyní má ČSSD možnost alespoň neutralizovat tehdejší postoj svého bývalého předsedy Sobotky. A bylo by to nanejvýš vhodné, aby již nepokračoval propad voličské podpory ČSSD.

Vyšlo na Vasevec.cz, publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

22:16 Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

Dramatický spor o způsob rušení tak zvané superhrubé mzdy otevřel konečně po delší době skutečně pol…