Piráti: Metropolitní plán je v rozporu s plánem Adaptace na klimatickou změnu

20.07.2018 9:09 | Zprávy
autor: PV

Nový územní, tzv. Metropolitní, plán Prahy bude určovat podobu města po příští desetiletí. Veřejnost má možnost se k němu vyjádřit do 26. července. Kromě kontejneru IPR podávají o Metroplánu informace i stánky Pirátů, které můžete potkat v centru Prahy i na pražských sídlištích. Pirátská sdružení na městských částech navíc odesílají na magistrát své připomínky, které vzešly z diskuzí s místními obyvateli.

Piráti: Metropolitní plán je v rozporu s plánem Adaptace na klimatickou změnu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Nový Metropolitní plán stanoví závazná pravidla rozvoje a výstavby v Praze po roce 2023. Hlavní autor územního plánu, architekt Roman Koucký, v něm přichystal několik kontroverzních změn oproti současnému stavu, které by mohly hlavní město výrazně proměnit. Piráti s nimi nyní seznamují občany, aby zjistily, jestli jsou takové změny mezi občany vůbec vítány.

„Problém by mohl nastat třeba na pražských sídlištích jako jsou Modřany nebo Jižní město. V plánu se nerozlišuje mezi stavbou 13 a 21patrových domů. Sídliště tak mohou být ještě více zahuštěna stavbou věžáků, aniž by se se bral ohled na kapacity dopravy, parkování a občanské vybavenosti v okolí,“ vysvětluje Eva Tylová, zastupitelka za Piráty, Zelené a LES v Praze 12 a pirátská kandidátka do Senátu. „Plán je navíc v rozporu s implementačním plánem Adaptace na klimatickou změnu, který předpokládá nárůst zeleně pro její ekologickou funkci. Stručně řečeno, čím méně bude v městě stromů a parků, tím nesnesitelnější vedra v Praze budou.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.