Premiér Babiš: Mohly by se zavést mistrovské zkoušky

21.02.2018 6:34

Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve Strakově akademii se zástupci profesních spolků o roli řemesel a cechů v české ekonomice. Shodli se na nutnosti zavedení praktické výuky i řady legislativních opatření.

Premiér Babiš: Mohly by se zavést mistrovské zkoušky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády v demisi Andrej Babiš

„Je hodně legislativních věcí, které se v minulosti sice diskutovaly, ale nedotáhly se do konce. Především mistrovská zkouška. Pokud by se zavedla, samozřejmě za přísných kritérií, tak by to bylo pozitivní pro všechny,“ řekl předseda vlády Andrej Babiš.

Dalším důležitým bodem jednání bylo duální vzdělávání, propojení teoretické výuky s praxí. Premiér Babiš se se zástupci profesních spolků shodl i na znovuzavedení pozemků a dílen do školních rozvrhů, jako tomu bylo kdysi.

Za hlavní problém označil premiér nedostatek žáků a učňů, kteří mají o řemeslné profese zájem. Proto se se zástupci cechů domluvil na tom, že se pomocí legislativních opatření pokusí přispět k tomu, aby měla řemesla daleko větší prestiž, než je tomu teď.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, která zastřešuje zhruba padesát profesních spolků, vyhlásila letošní rok Rokem rodinného podnikání. Navazuje tím na své aktivity v minulých letech, kterými byl Rok venkova 2017 a Rok řemesel 2016. Letos si klade za cíl ukotvit v české legislativě definici rodinného podniku, rodinné firmy a rodinné živnosti. Současně s tím připravuje desítky setkání rodinných podnikatelů napříč regiony a zavádí obory rodinného podnikání na vysoké školy. Roku rodinného podnikání poskytl předseda vlády Andrej Babiš svoji záštitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Pokud neprojde náš úsporný balíček, státní rozpočet nepodpoříme

6:28 Piráti: Pokud neprojde náš úsporný balíček, státní rozpočet nepodpoříme

Rozpočet České republiky, novela cizineckého zákona, předřazení bodu o exekucích, zrušení výjimek pr…