Premiér Babiš: Navýšili jsme platy o 7 miliard korun

08.11.2018 19:00

Premiér Andrej Babiš zahájil konferenci Zdravotnictví 2019.

Premiér Babiš: Navýšili jsme platy o 7 miliard korun
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Předseda vlády Babiš se zúčastnil ve čtvrtek 8. listopadu 2018 konference Zdravotnictví 2019. Zdůraznil, že české zdravotnictví považuje za velmi kvalitní a na vysoké odborné úrovni, a to jak personálně, tak co se týče technického zázemí.

Před zahájením konference se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil tiskové konference spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a prezidentem Unie zaměstnavatelských svazů Jiřím Horeckým. Hlavními tématy byl systém úhrad v roce 2019, nedostatek lékařů a sester a plýtvání finančními prostředky a nadužívání zdravotnické péče.

Premiér Babiš řekl, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dosáhl obrovských úspěchů. Vyzdvihl, že se poprvé podařilo bez problému připravit úhradovou vyhlášku a daří se také navyšovat prostředky do zdravotnictví. „Navýšili jsme platy o 7 miliard korun. Navíc 7 procent pro sanitáře, sestry a mladé lékaře. Například za směnnost je to 5 tisíc korun navíc, takže u sester jsme platy navýšili o 22 procent. To jsou všechno jasná čísla,“ řekl předseda vlády Babiš.

Vláda představila také jedenáctiletý plán na navýšení kapacit lékařských fakult o 15 procent a navýšení platů učitelů na fakultách. Celkem na lékařské fakulty půjde přes 7 miliard korun. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ferjenčík (Piráti): U minimálního standardu je potřeba, aby laťka nebyla příliš vysoko

21:23 Ferjenčík (Piráti): U minimálního standardu je potřeba, aby laťka nebyla příliš vysoko

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 28. ledna 2020 k školskému zákonu