Premiér Fiala: Dálnice stavíme a připravujeme nejrychleji v historii

23.04.2024 10:21 | Tisková zpráva
autor: PV

Páté jednání Vládního výboru pro strategické investice 22. dubna 2024 se týkalo především financování strategické dopravní infrastruktury, jak podpořit konkurenceschopnost technologických center, nebo podpory dostupnosti kvalifikovaných zaměstnanců pro perspektivně se vyvíjející polovodičový sektor.

Premiér Fiala: Dálnice stavíme a připravujeme nejrychleji v historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Podle premiéra Petra Fialy je důležité dostavět důležité dálnice a silnice a tím přispět k větší konkurenceschopnosti ČR. „Díky dobrému hospodaření a správnému rozhodování, můžeme dnes připravovat dálnice nejrychleji v historii a máme historicky nejvíce rozestavěných a připravených projektů. Díky práci ministra Martina Kupky můžeme realizovat a ufinancovat připravené projekty. To zde nikdy v minulosti nebylo,“ řekl po jednání premiér Fiala.

Zároveň předseda vlády dodal, že letos by se mělo zprovoznit 118 km dálnic, v realizaci je 198 km, zahájit by se mělo 115 km a ve fázi přípravy je 550 km. Zmínil také, že primárně je budování dopravní infrastruktury povinností státu. „Bez dopravní infrastruktury nefunguje mobilita pracovních sil. Dobrá dopravní infrastruktura a její vytváření láká investory, zvyšuje růst a také snižuje rozdíly mezi regiony, což je přesně to, co musíme dělat,“ doplnil Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Většího lháře jsme v republice ještě neměli., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBoboMal , 23.04.2024 11:13:21
Navrhuji na Nobellovku. A zapsání do knihy rekordů a zázraků.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.