Primátor Nadrchal: Radnice pozměnila uspořádání svých komisí

24.11.2022 12:18

Pardubice znají nejen nové politické vedení, zastupitele a radní. Ustavena byla také většina komisí fungující při Radě města Pardubic, které radě slouží jako poradní orgány pro dané oblasti.

Primátor Nadrchal: Radnice pozměnila uspořádání svých komisí
Foto: Facebook Jana Nadrchala
Popisek: Jan Nadrchal

Oproti předchozímu volebnímu období má město nyní o jednu komisi méně, a to díky sloučení oblasti zaměřené na rodinu a výchovu. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17510 lidí

Z celkového počtu 12 má radnice již schváleno 10 komisí, včetně Komise pro dopravu, Komise pro cestovní ruch, Komise pro výchovu, vzdělání a rodinu, Komise pro sociální a zdravotní věci, Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality, Komise pro adaptaci na klimatické změny a životní prostředí, Kulturní komise, Komise pro bytové a nebytové prostory, Komise pro pozemky a reklamu a Komise pro sport. „Komise pro rodinu a děti byla nově sloučena s komisí pro výchovu a vzdělávání, jelikož tyto oblasti spolu souvisejí a v řadě případů docházelo k jejich přesahu. Považuji to za smysluplný krok, který zefektivní rozhodování Rady města Pardubic. Co se komise pro strategii a Smart City a komise pro architekturu a urbanismus týče, zde plánujeme menší změnu, a to aby komise nebyly složeny z řad politických nominantů, ale aby je tvořili odborníci na danou problematiku. Tento krok bychom chtěli mít hotov do konce letošního roku,“ informuje k novému uspořádání komisí primátor Pardubic Jan Nadrchal.

Jednotlivé komise fungující při Radě města Pardubic předkládají členům rady návrhy na usnesení doporučení, stanoviska či různé náměty. Každá z komisí, která v daném složení funguje po dobu volebního období, je přitom povinna informovat radu o své činnosti formou výroční zprávy, případně pokaždé, když ji o to rada požádá.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Koalicí jsou, jen když se jim to hodí

7:35 Mračková Vildumetzová (ANO): Koalicí jsou, jen když se jim to hodí

Reakce na facebookovém profilu na požadavky vládnoucí koalice v Poslanecké sněmovně