Primátor Žbánek: Výsadbu akátů zastavily síťové kabely v zemi, ke kterým se zatím nikdo nehlásí

19.11.2020 7:37 | Zprávy
autor: PV

Třináct nových akátů mělo zkrášlit jeden z hlavních městských bulvárů v Olomouci. Na Masarykově třídě město zahájilo postupnou obnovu veřejné zeleně.

Primátor Žbánek: Výsadbu akátů zastavily síťové kabely v zemi, ke kterým se zatím nikdo nehlásí
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Stromořadí mělo od letošního listopadu začít vyrůstat v zeleném pásu po levé straně Masarykovy ulice ve směru do centra. O návrat zeleně na jednu z nejdůležitějších tříd Olomouce město usiluje dlouhodobě a nechalo kvůli tomu pořídit studii obnovy zeleně, která počítá s několika variantami řešení.

Návrat části stromořadí podél hlavní třídy mělo předznamenat postupnou obnovu zeleně. Prvních třináct akátů (Robinia pseudoaccacia ´Besoniana´) mělo vytvořit část linie nového stromořadí na Masarykově třídě mezi ulicemi Jeremenkova a Březinova. „Podle mapových podkladů to mělo být jedno z mála míst v ulici, kudy nevedou inženýrské sítě, kterými je jinak zelený pás podél ulice úplně protkaný. Po vyznačení infrastruktury od jednotlivých správců sítí, proto začali zahradníci hloubit jámy pro výsadbu, ale za pár hodin zastavily kabely, které nejsou evidované v podkladech, a ke kterým se nikdo ze správců infrastruktury zatím nehlásí,“ popsal situaci na místě primátora Olomouce Mirek Žbánek.

„Právě tahle první etapa, kterou jsme se chystali naplnit, měla být bezproblémová. Místo sázení stromů teď ale hledáme vlastníka, abychom vůbec mohli pokračovat,“ zhodnotil náměstek primátora pro městskou zeleň Otakar Bačák. Město má totiž pro návrat zeleně na hlavní olomoucký bulvár hotový plán. Studii koncepce obnovy zeleně, která kalkuluje s výsadbami ve dvou variantách. První z nich počítá s vysazením stromů do běžného terénu, druhá varianta pak s výsadbou zeleně v nádobách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

20:14 Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

Lesní cesta Kanonská ze sedla Skřítek směrem k Rabštejnu je po opravě opět otevřená veřejnosti.