Richterová (Piráti): Slušnost není slabost a nenávist není řešení

20.03.2021 16:27

Komentář na facebookovém profilu k nenávistným útokům na sociálních sítích

Richterová (Piráti): Slušnost není slabost a nenávist není řešení
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Chtěla bych moc poděkovat za podporu, které se mi od mnoha z vás dostává. Děkuju za všechny milé, povzbudivé vzkazy. Je to takové ujištění, že dobrého je ve společnosti mnohem víc než neštěstí a zla.

Já samozřejmě beru, že když je člověk v politice, dává se všanc a musí počítat i s tvrdými názorovými střety. To je v pořádku. Do diskuzí chodím ráda. Co ale není a nikdy nebude v pořádku, jsou nenávistné útoky a lži, a to v jakékoliv formě - i online prostor je součástí skutečného života. Proto jsem se rozhodla postavit jedné pro širokou veřejnost velmi pobuřující, opakovaně šířené lži (falešnému citátu) spojené s mou fotografií.

Anketa

Uškodí ODS odchod Pavla Novotného?

4%
18%
hlasovalo: 9893 lidí

Nezapomínejme, že nejsme obrázky z plakátu, ale lidi. Sama žiju život mámy dvou malých dětí a k tomu se snažím co nejlépe dělat práci ve veřejné službě, v politice – podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nemám problém s tím, že se mnou někdo nesouhlasí. Ale když mi kvůli šířené lži spousta lidí psala a píše sprosté nadávky, nebo dokonce veřejně výzvy k zabití, nepřijde mi to normální. Nechci, aby se to dělo komukoli dalšímu.

Když člověka něco pobouří či naštve, mám takový tip: Zkusme si vždy nejdříve představit důsledky svých činů (a to jsou i vyslovená slova, různé výzvy a komentáře). Že mohou opravdu ubližovat, a to konkrétním lidem. Jednoduchá zásada je nepsat nikomu to, co by se člověk sám osobně styděl říct. Co by si nepřál, aby dostali jeho blízcí. Dobré je namísto emocí zkusit dohledat zdroje. Nenávist totiž není řešení. Vytváří akorát další nenávist a prohlubuje příkopy mezi lidmi.

A na druhou stranu: slušnost není slabost. Přeju klidný den, a hodně lásky nám všem.

Vaše Olga

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Růžička (KDU-ČSL): Dvacet bytů zvláštního určení prošlo rekonstrukcí

17:46 Růžička (KDU-ČSL): Dvacet bytů zvláštního určení prošlo rekonstrukcí

Vsetínská radnice v průběhu letošního roku nechala rekonstruovat celkem dvacet bytů v domech zvláštn…