SPOLU: Máme plán na zvládání covidové krize i bez nouzového stavu, chceme o něm jednat

12.02.2021 17:25 | Zprávy
autor: PV

ODS, KDU-ČSL a TOP 09 představily plán, jak po konci nouzového stavu postupovat v řešení covidové krize.

SPOLU: Máme plán na zvládání covidové krize i bez nouzového stavu, chceme o něm jednat
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

Podle právních analýz, které si koalice nechala zpracovat, lze nadále využívat většinu stávajících opatření, ohrožena není ani součinnost armády nebo zásobování ze státních hmotných rezerv. Zástupci koalice vyzvali vládu k dalším jednáním.

„Nedělní konec nouzového stavu je příležitost, jak se konečně vymanit z vládního chaosu a začít věci dělat jinak a lépe. Máme příležitost vyhodnotit opatření, zjistit, která jsou zbytečná a je možné je zrušit, a dohodnout se na tom co a jak udělat pro to, abychom zastavili šíření viru v populaci. Vládní poslanci od včera vykládají do médií, co všechno nepůjde. My jsme mezitím připravili plán toho, co dělat lze. Nabídka koalice SPOLU je jednoduchá: místo nouzového stavu nabízíme plán jak vyvést republiku z covidové krize. Klíčová je spolupráce všech zúčastněných – od samospráv až po vládu. Stávající legislativa nabízí širokou škálu nástrojů, a pokud na některé oblasti nedosáhne, jsme připraveni jednat o její úpravě,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Smoljak: Ti, co měli přijít, nepřišli

16:04 Senátor Smoljak: Ti, co měli přijít, nepřišli

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Jaroslavy Pokorné Jermanové.