Sába (Soukromníci): Nedávné komunální volby otevřenýma očima

04.02.2023 14:51 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k průběhu povolebních vyjednávání ve Valašských Kloboukách

Sába (Soukromníci): Nedávné komunální volby otevřenýma očima
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Vážení voliči a kandidáti letošních komunálních voleb ve Valašských Kloboukách, děkuji Vám za podporu kandidátky Soukromníci | Strana soukromníků České republiky v nedávno proběhlých komunálních volbách.

Díky Vám jsme dosáhli vynikajícího volebního výsledku. Velice si vážím této podpory a slibuji, že Vaše očekávání nezklameme, jakkoliv nám v tom od samotného počátku bude zvoleným vedením bráněno. Za Vaše hlasy opravdu děkuji, jakož i všem kandidátům, kteří se o co nejlepší výsledek snažili na naší kandidátce. Ve volbách jsme s Vaší podporou dosáhli mimořádného úspěchu. Přestože jsme získali poměrně hodně hlasů a výsledkem jsou čtyři mandáty, musím se přiznat, že jsem neskromně očekával tak o dva mandáty více. Takto vlastně nebylo v ko- munálních volbách ve Valašských Kloboukách na počet mandátů vítěze a mělo se tedy správně rozhodovat dle získaných hlasů. Ale o tom později.

Jsem rovněž velmi hrdý na naše kandidáty, kteří se rozhodli kandidovat za Stranu soukromníků České republiky. Šli do volebního klání za naše myšlenky a dali všanc své jméno k zhodnocení spoluobčanům. Všichni jsme si tak vyzkoušeli, jak nelehké je být veřejnými osobnostmi, snažícími se přesvědčit občany, že právě náš volební program pomůže městu nejvíce. K tomu patří i značná vnitřní síla všech kandidátů, ať jsou z kterékoliv strany, hnutí či uskupení, přijímat rovněž kritiku, osočování a někdy i vulgarity, velmi často především od těch, kteří nic více než řeči v životě nevytvořili. Ať již tedy výsledek voleb ve Valašských Kloboukách úplně nekoresponduje s naším očekáváním, vězte, občané Valašských Klobouk, že se nevzdáme a nenecháme se odradit od svých snah škarohlídy, populisty a už vůbec ne kariéristy či dokonce zkorumpovanými politiky, pokud se v našem městě vyskytnou.

Chci Vás informovat o průběhu povolebních vyjednávání, jak je vidím já a moji spolustraníci. Protože, jak jsem již zmínil, z hlediska počtů mandátů nemělo město vítěze, začalo se hned po volbách jednat. Jednání ovládly při rovnosti mandátů rovněž také intriky a machinace, možná sliby dobrých a výnosných míst... Valašské Klobouky v tomto zdatně začaly kopírovat „velkou“ politiku posledních let, kdy se kašle na přání voličů, z kterých si mnohé strany vzápětí po volbách vytvoří opět na čtyři roky jen nepotřebné stádo. Chci říct jen jedno – politicky ani lidsky se nově vytvořené vedení města dobře nezachovalo. Přesto jim odpouštím, ale nezapomínám. Umím prohrávat, přesto se nikdy nevzdám.

Nesnáším lež, ale vím, že pravda někdy bolí. Z tohoto pohledu je pochopitelné, proč nás z ostatních kandidujících stran nikdo nekontaktoval, vyjma lídra z kandidátky z ODS. Protože už se intrikovalo a Soukromníci byli ti, kteří měli být odsunuti, aby staronovému vedení a vodičům loutek v pozadí nebylo vidět pod prsty. Jediný Michal Drga, a budiž mu díky za jeho solidní přístup, nás informoval, že bývalá starostka, jak asi všichni vědí, členka v současnosti značně profláknuté strany STAN, si za svoji kandidátku ihned, a zcela nepochopitelně, nárokovala post starosty pro Josefa Bělašku a zahájila jednání o novém vedení.

Přitom, pokud je paré v počtu mandátů, měly by rozhodovat preferenční hlasy voličů. Tedy, měly by rozhodovat mezi slušnými politiky, kteří se snaží vyslyšet přání občanů. To zcela určitě ve Valašských Kloboukách nezafungovalo! Nicméně v nedokonalém zákoně o komunálních volbách, nejsou takové čachry nezákonné. Pokud by opravdu šlo o přání voličů Valašských Klobouk, měl by starosta vzejít z uskupení Valašské Klobouky – město pro život a dle počtu získaných preferenčních hlasů by se jím měl stát kandidát Luboš Tkadlec.

Teprve druhou nejsilnější stranou z pohledu získaných hlasů byla Klobučané společně. Je tedy otázkou, jaké intriky nebo sliby a dohody stojí za skutečností, že si práva prvního přivlastnili ti druzí? No a třetí, dle počtu hlasů, byla právě naše strana Soukromníci, která, jak již víte, nebyla k jednáním přizvána vůbec. Jak to, že v radě města není Ludmila Šulcová, která měla u Klobučanů společně o 173 hlasů více než 4. v pořadí Eliška Olšáková? Je to, bohužel, opět špatný volební zákon a možná i osobní neprůraznost vítězů, které umožní bezohledným intrikánům s ostrými lokty vyškrábat se na posty po zádech úspěšnějších, jak nám ostatně STAN předvádí i na celostátní úrovni, kdy například Petr Gazdík s velkou pompou rezignoval z šéfa ministerstva školství, aby se tam po pár týdnech v tichosti vrátil jako poradce nového šéfa.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Totální masakr aneb Ekonomická diskuze, která vás zvedne ze židle

20:07 Mašek (ANO): Totální masakr aneb Ekonomická diskuze, která vás zvedne ze židle

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na diskuzi ekonomky Markéty Šichtařové a poradce a prem…