Schillerová (ANO): Republika byla zneužita organizovaným zločinem

03.06.2025 21:03 | Monitoring
autor: PV

Projev na 139. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. června 2025 k bitcoinové kauze ministra spravedlnosti Pavla Blažka

Schillerová (ANO): Republika byla zneužita organizovaným zločinem
Foto: XTV
Popisek: Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová

Vážené dámy, vážení pánové,

dnes v 11 hodin proběhla tisková konference premiéra Petra Fialy, na které jsme se dozvěděli, že Česká republika a její ministerstva mohla být zneužita organizovaným zločinem. Je to překvapivý veletoč od člověka, který ještě včera hovořil o komické příhodě a ještě v pátek vylučoval, že by jeho ministři prováděli cokoliv podezřelého nebo nestandardního.

Nicméně ano, Česká republika byla zneužita organizovaným zločinem a v důsledku toho zneužití byla připravena nejméně o 12 miliard korun zadržených z trestné činnosti. Dvanáct miliard, které mohly a měly připadnout, ale místo toho míří, kdoví kam. Česká republika byla zneužita k pokusu o praní špinavých peněz. Peněz z prodeje nejtvrdších drog nebo zbraní teroristům, a to na nejtemnějším místě internetu, takzvaném darknetu. A tím, kdo Českou republiku a její úřady takto zneužil, nebyl nikdo jiný než prominenti ODS v čele s Pavlem Blažkem a Zbyňkem Stanjurou!

Jaká byla motivace Blažka a Stanjury a jejich kolegů legalizovat 12 miliard korun z prodeje zbraní a drog bude v následujících týdnech zcela nepochybně podrobena vyšetřování příslušných orgánů a na své odhalení teprve čeká. Co ale rozhodně nepočká, je kauza zneužití státního aparátu Stanjurou a Blažkem. Jedna věc je role Pavla Blažka, zejména odpověď na otázku, kde se na jeho úřadu požadavek na spolupráci s odsouzeným trestancem vzal? Přes koho a hlavně proč jeho úřad tomuto šílenému požadavku vůbec vyhověl?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

20:14 Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

Lesní cesta Kanonská ze sedla Skřítek směrem k Rabštejnu je po opravě opět otevřená veřejnosti.