Schillerová (ANO): Víte, kolik nás loni stála Fialova nutella?

06.01.2024 14:04 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k schodku státního rozpočtu za rok 2023

Schillerová (ANO): Víte, kolik nás loni stála Fialova nutella?
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: exministryně financí Alena Schillerová

Vážení přátelé, víte, kolik nás loni stála Fialova nutella? Tím, že ji koupil v Německu a ne tady, připravil českou státní pokladnu o nějakých 22 korun na dani z přidané hodnoty. A teď si představte, že nemáte ve vozíku propagační nutellu a kečup, ale proviant pro celou rodinu na měsíc dopředu.

Tam už ztrácí naše státní kasa přes 500 korun na každý takový nákup. Jsou to peníze, které odtékají nikoli do kasy Zbyňka Stanjury, ale Christiana Lindnera, ministra financí Spolkové republiky Německo. Miliardy od českých rodin vylepšují skóre taky Andrzeji Domańskému v Polsku a Magnusi Brunnerovi v Rakousku. U nás v Česku se mezitím propadl výběr DPH o 24 miliard oproti plánu.

Teď to zní, že sahám do svědomí všem, kteří se rozhodli pro levnější nákupy v zahraničí. Jak bych ale mohla? Vždyť k výpravám za hranice loni povzbuzoval lidi sám Fialův poradce Křeček. Moc dobře ví, že lidi nebudou platit těžce vydělané peníze obchodním řetězcům jen proto, aby část skončila v české pokladně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

raději se ptejme,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse8cc1c64ee4703e5406b51e7eb23e936f68e014b419b213a802 , 06.01.2024 15:25:54
kolik nás stál Fiala ! Ta Nutella je v tom nevině.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

4:32 Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Petra Macinky na předběžné opatření…