Schillerová (ANO): Víte, kolik nás loni stála Fialova nutella?

06.01.2024 14:04 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k schodku státního rozpočtu za rok 2023

Schillerová (ANO): Víte, kolik nás loni stála Fialova nutella?
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: exministryně financí Alena Schillerová

Vážení přátelé, víte, kolik nás loni stála Fialova nutella? Tím, že ji koupil v Německu a ne tady, připravil českou státní pokladnu o nějakých 22 korun na dani z přidané hodnoty. A teď si představte, že nemáte ve vozíku propagační nutellu a kečup, ale proviant pro celou rodinu na měsíc dopředu.

Tam už ztrácí naše státní kasa přes 500 korun na každý takový nákup. Jsou to peníze, které odtékají nikoli do kasy Zbyňka Stanjury, ale Christiana Lindnera, ministra financí Spolkové republiky Německo. Miliardy od českých rodin vylepšují skóre taky Andrzeji Domańskému v Polsku a Magnusi Brunnerovi v Rakousku. U nás v Česku se mezitím propadl výběr DPH o 24 miliard oproti plánu.

Teď to zní, že sahám do svědomí všem, kteří se rozhodli pro levnější nákupy v zahraničí. Jak bych ale mohla? Vždyť k výpravám za hranice loni povzbuzoval lidi sám Fialův poradce Křeček. Moc dobře ví, že lidi nebudou platit těžce vydělané peníze obchodním řetězcům jen proto, aby část skončila v české pokladně.

Aby člověk chtěl odvádět daně do státní kasy, musí mít nejdřív dojem, že ta kasa patří i jemu. Že i pro něj je tam místečko. Že i na něj alespoň trochu myslí ministr financí, když sestavuje státní rozpočet. My jsme investovali a pomáhali, jenže teď je opět u moci ODS. A stejně jako za jejích předchozích vlád už mají lidé znovu dojem, že státní pokladna není pro ně, ale pro někoho úplně jiného.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

raději se ptejme,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse8cc1c64ee4703e5406b51e7eb23e936f68e014b419b213a802 , 06.01.2024 15:25:54
kolik nás stál Fiala ! Ta Nutella je v tom nevině.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Ve vztahu ke zvířatům se musí změnit chování státních institucí

10:21 Pospíšil (TOP 09): Ve vztahu ke zvířatům se musí změnit chování státních institucí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pozměňovacímu návrhu Ústavy ČR, v němž je zakotvena…