Seďa (SOCDEM): Sociální demokraté před programovou konferencí

18.09.2023 19:02 | Komentář
autor: PV

Sociální demokracie usiluje o návrat do Parlamentu ČR. Jedním z důležitých kroků v to to úsilí je vypracování kvalitního a realistického politického programu, který bude skutečně řešit aktuální problémy České republiky.

Seďa (SOCDEM): Sociální demokraté před programovou konferencí
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - SOCDEM před programovou konferencí

Pro sociální demokracii byl vždy důležitý politický program, protože každou politickou stranu by měl program reprezentovat. To, že v posledních letech sklouzává pouze k všeobjímajícím stranám a k populismu je spíše ukazatel vyprázdněnosti politiky a snahy uspět za každou cenu. Ono totiž není jedno s čím která politická strana jde do voleb. Politický program jí má charakterizovat. Tak jako její reprezentanti, kteří jsou odpovědní za prosazování tohoto programu na všech úrovních.

Proto i nadcházející programová konference SOCDEM je důležitá i v rámci jejího restartu z pohledu široké společnosti. Sociální demokracie totiž reprezentuje něco, co by se dalo s nadsázkou nazvat národní či komunitární levicí. A ta je programově v přímém protikladu k takzvaným liberálním levičákům v Evropské unii. A to především proto, že silněji vnímáme národní tradice, historické konotace a státní zájmy. A také v tom, že zastupujeme běžné lidi a hájíme jejich oprávněné zájmy.

SOCDEM poněkud zapomněla, kde je její místo a že sociální demokracie byla vždy pro mír a diplomatická řešení rozličných konfliktů. Právo na život je výchozím a výsadním lidským právem. A právo na život je také právem na mír. Proto i míra odolnosti a schopnosti státu se bránit závisí na politické, ekonomické a sociální stabilitě. Nelze připustit, aby programová diskuse se scvrkla toliko na autoritativní rozhodování úzkého okruhu vedení, které v zájmu udržení moci omezuje diskusi. Proto vítám možnost zapojení se celé členské základny v rámci registrace na programovou konferenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…