Senátor Nwelati: Jediné právo, které KSČM má, je právo omluvit se

16. 10. 2019 8:33

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Ústavního soudu

Senátor Nwelati: Jediné právo, které KSČM má, je právo omluvit se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Raduan Nwelati

Ústavní soud zrušil zdanění církevních restitucí.

Potvrdil tak to, co jsme v únoru odhlasovali již v Senátu – dodatečné snížení finanční náhrady za křivdy způsobené zločinným komunistickým režimem míří proti základním principům demokratického právního státu a je třeba jej odmítnout.

Pamatujme si pro budoucnost, že zdanění finančních náhrad prosadila vládní koalice ANO a ČSSD za podpory KSČM a SPD, když přehlasovala veto Senátu. Premiér Babiš si tímto krokem koupil podporu své vlády ze strany KSČM.

Osobně to považuji za nepřípustné a sám jsem k tomu na zasedání Senátu již 27. února řekl: "Opomenu-li nestoudnost KSČM a její drzost vůbec s takovýmto návrhem zákona přijít, protože já si myslím, že právě KSČM nemá vůbec morální právo na to, aby hodnotila, jestli ty náhrady jsou vysoké nebo jestli byly nízké nebo jaké byly. Já tady chci připomenout, už to tady zaznělo jednou, že pokud by KSČM tento majetek neukradla, nezneužila, tak bychom neměli o čem jednat. Žádné náhrady by ani nemusely být. Mně to totiž připadá, jako kdyby vrah, který byl omilostněn z nějakého důvodu, následně měl hodnotit, jestli odškodnění, které má dostat pozůstalý, je vysoké. A pokud se mu bude zdát, že je vysoké, tak dávat návrhy na to, aby se tedy snížilo. KSČM podle mě nemá vůbec právo, jak jsem říkal, tady hodnotit výše náhrad. Já si myslím, že jediné právo, které má KSČM, tak to tady si stoupnout, omluvit se církvím a všem těm, kteří byli postiženi na základě jejich rozhodování a jejich nedodržování de facto lidských věcí a ústavněprávních věcí..."

Jsem velmi rád, že v případě rozhodnutí Ústavního soudu zvítězil hlas zdravého rozumu a slušnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mach (Trikolóra): Doba byla zralá na pád diktatury

5:34 Mach (Trikolóra): Doba byla zralá na pád diktatury

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu 1989