Šlachta (Přísaha): Europoslanci v Bruselu? Hlasují proti českým zájmům

14.03.2024 21:09 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bezpečnostní situaci.

Šlachta (Přísaha): Europoslanci v Bruselu? Hlasují proti českým zájmům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Dnes to bude trochu delší a nebude to bohužel moc veselé.

Celý svůj profesní život jsem se věnoval bezpečnosti naší země. Zažil jsem opravdu leccos. Devadesátky, válku v Jugoslávii, to jak si kmotři porcovali naší zemi. Vždycky jsem, co mi síly stačily a zákony dovolily, dělal maximum pro to, aby u nás byli lidé v bezpečí.

S tím stejným jsem vstupoval i do politiky. Přísaha vždy měla a má nejlepší program v oblasti vnitřní bezpečnosti. Bohužel těsně jsme do sněmovny neprošli. A na ministerstvo vnitra usedl učitel, který dělá jen to, co mu řeknou jeho poradci. O rezortu neví vůbec nic.

Nechodí na jednání bezpečnostního výboru sněmovny, když jedná o útoku na fakultě, nejezdí do Evropy řešit migraci a bezpečnost v Schengenu. Zbytek vlády vybírá peníze na Ukrajinu a bojuje proti českým zemědělcům. Parlamentní opozice téma vnitřní bezpečnosti nemá jako prioritu. A naši současní europoslanci v Bruselu? Hlasují proti českým zájmům a domů se vrací jen pro vaše hlasy v dalších volbách.

Je mi z toho smutno a jsem nas*aný zároveň.

V Evropě se dějí špatné věci. Na jedné straně zuří válka a z jihu čelíme jedné migrační vlně za druhou.

S tím jsou spojené dvě špatné věci.

Zaprvé nárůst nemocí, které už jsme si mysleli, že nikdy neuvidíme: tuberkulóza a černý kašel. Lékaři už dlouho bijí na poplach a říkají, že je potřeba všechno víc kontrolovat. A že Evropská unie a Česká republika na to kašle. Naprosto souhlasím. Nárůst těchto závažných onemocnění je šílený.

Zadruhé nárůst terorismu. V uprchlických a migračních vlnách se kromě skutečně potřebných schovávají zločinci, teroristi z Hamásu, islámští fundamentalisté, různé východní mafie, obchodníci s lidmi a organizátoři prostituce.

Jsem naprosto přesvědčený, že současný ministr Rakušan a policejní prezident Vondrášek to neberou vážně. Vím, že v Evropské unii nejsou dobře nastavená pravidla, protože vše vymýšlejí od stolu s nějakými pochybnými teoriemi místo toho, aby se jeli podívat na místo, kde ty problémy vznikají.

Máme dvě možnosti. Rezignovaně se na to dívat, nebo s tím něco udělat. Já se rozhodl už dávno pro to druhé. Proto jsem založil Přísahu. A i proto kandidujeme v každých volbách, které přijdou, i teď v červnu v těch do Evropského parlamentu. Pojďme s tím něco udělat společně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …