Štětina: Třídní boj u nás stále pokračuje

12.11.2010 13:05

Projev na 25. schůzi Senátu, dne 12.11. 2010

Štětina: Třídní boj u nás stále pokračuje

Děkuji vám za slovo. Pane předsedo, dámy a pánové, dobré ráno. Já bych jenom rád připomenul dílo jednoho vám všeobecně známého klasika. Jmenoval se Karel Marx. Napsal krátké dílko, které je dnes považováno především komunisty za to nejdůležitější, co napsal. Jmenuje se to Komunistický manifest. Mluvím, pane předsedo, stále k programu.

To jen na vysvětlenou. Děkuji.

V tom Komunistickém manifestu Karel Marx vytyčil dva způsoby třídního boje. První způsob třídního boje nazýval „Oberme bohaté nejdříve o jejich prostředky". Dneska moderní politologové tomu říkají nucená solidarita. A druhý způsob třídního boje, který zdůraznil v závěru Komunistického manifestu, je „svých cílů můžeme dosáhnout pouze násilím". Já jsem si na ten Komunistický manifest vzpomněl dnes, když proti mně bylo použito hrubé fyzické násilí, když jsem chtěl vstoupit do Senátu, a když slyším naše kolegy ze sociální demokracie, že chtějí prosazovat princip nucené solidarity. Myslím si, že třídní boj u nás neustále pokračuje. Na shledanou! (Smích v sále.)

Více:
Demonstranti blokovali Senát. Vzpomněl jsem na Marxe, řekl Štětina

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PSP ČR

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den, co si myslíte o novém mobilizačním zákonu na Ukrajině? A měli bychom ,,vyhostit" Ukrajince, kterých se to týká? Mně to přijde nehumánní, Češi v minulosti (např. za okupace) taky ve velkém emigrovali a podle všeho se ani teď nehrnou do armády, a to nejsme ve válce. Ani já bych do války své...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Milion chvilek pro demokracii a další novodobí neomarxisté hrozí

17:11 Vích (SPD): Milion chvilek pro demokracii a další novodobí neomarxisté hrozí

Přetahování se východu se západem v Evropě a jejím okolí provázejí četné barevné revoluce versus reg…