Střecha (Hnutí PRO Hodonín): Děkujeme účastníkům Studentského zeleného města

14.08.2021 10:42

Závěrečnou after party na Masarykově náměstí skončil 25. ročník Studentského zeleného města. Součástí bylo hudební vystoupení Davida Dordy a skupiny The Muzzles.

Střecha (Hnutí PRO Hodonín): Děkujeme účastníkům Studentského zeleného města
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně

Ještě před tím však studentům a všem, kteří se na letošní akci podíleli, poděkoval starosta Libor Střecha.

Anketa

Jste pro zrušení nošení roušek či respirátorů v supermarketech a obchodech?

hlasovalo: 17848 lidí
Ten jim zároveň předal sladkou tečku v podobě dortu. Další občerstvení měli účastníci brigády zajištěno přímo na náměstí, kde si dokonce pomocí jízdního kola mohli vyrobit vlastní smoothies.

Letošní ročník brigády byl z hlediska zájmu překvapivě mnohem početnější, než tomu bylo v předchozích letech. Organizátoři tak navýšili počet turnusů o jeden a bylo zároveň možné uklidit i více lokalit. „Jsme za to určitě rádi, protože v loňském roce jsme měli obavu, že do budoucna je existence studentského zeleného města ohrožena, nicméně letošní rok ukázal pravý opak. Věříme, že pokračování bude ve stejném duchu a příští rok třeba otevřeme další turnus navíc,“ řekl starosta Libor Střecha. Jednoho osmidenního a dvou desetidenních turnusů se tentokrát zúčastnila stovka zájemců.

Mezi lokalitami, které studenti letos uklízeli, najdeme Nesyt, Kapřiska, garáže za Černým mostem, Výhon, oblast pod sběrným dvorem nebo chodníky v Bratislavské ulici. Došlo však také na cyklostezku směrem na Rohatec a místa v ulici Brněnská. Brigádu letos poznamenalo i řádění tornáda, kdy studenti pomáhali v zasažených oblastech. „Velké poděkování všem, kteří se přihlásili, kteří pracovali, uklízeli Hodonín a velké poděkování také jejich vedoucím, kteří na ně dohlíželi. Jsme za to moc rádi a věříme, že i tímto způsobem se buduje pozitivní vztah k městu,“ vyjádřil starosta.

Brigáda byla určena mladým lidem ve věku od 15 do 19 let. Studenti pracovali pět hodin denně za 95 Kč/hod. a o technickou podporu se starala jako každý rok společnost Tespra Hodonín. Své tipy na lokality, které by si zasloužily uklidit, posílali na základě výzvy města i sami občané.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Evropská unie nutně potřebuje reformu migrační politiky

13:09 Premiér Fiala: Evropská unie nutně potřebuje reformu migrační politiky

Premiér Petr Fiala se v pondělí 4. prosince setkal ve Vídni s rakouským spolkovým kancléřem Karlem N…