Udženija (ODS): Dopravní kolaps kvůli Uberu? Odpovědnost mají Krnáčová a Ťok

8. 2. 2018 9:10

Kvůli dnešnímu protestu taxikářů proti společnosti Uber hrozí paralýza pražské dopravy. Podle šéfky pražských zastupitelů ODS a první místopředsedkyně strany Alexandry Udženija mají za potíže přímou odpovědnost primátorka Krnáčová a ministr dopravy Ťok.

Udženija (ODS): Dopravní kolaps kvůli Uberu? Odpovědnost mají Krnáčová a Ťok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS
reklama

„Evropský soudní dvůr vloni v prosinci jasně řekl, že Uber je dopravní společnost a má se podřídit národní legislativě. Ani to ale nepřinutilo primátorku Krnáčovou a ministra Ťoka k akci. Nadále tolerují protiprávní jednání a porušování rovnosti podmínek na trhu služeb hromadné přepravy osob. Jejich nečinnost vhání taxikáře do dalších a dalších protestních blokád, které komplikují už tak špatnou situaci v pražské dopravě,“ komentuje první místopředsedkyně strany a šéfka pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

„Pokud nelicencovaní řidiči společnosti Uber porušují platné zákony, mají ministr i primátorka povinnost jednat. Ne se schovávat za nesmyslné veřejné výzvy, které nic nezmění,“ komentuje laxní přístup ministra Ťoka a primátorky Krnáčové k regulaci alternativních taxislužeb Alexandra Udženija. „Podle představitelů hnutí ANO a ministerstva dopravy by potřebná úprava silničního zákona trvala dva roky. To je absurdní. Novelu zákona je možné připravit a schválit během šesti měsíců, jen na to musí být politická vůle. Tu ale politici z hnutí ANO evidentně nemají.“

„Podle dostupných informací poskytují v Evropě službu Uber řidiči bez příslušné licence už jen v České republice, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. V ostatních zemích už se společnost podmínkám národní legislativy přizpůsobila, případně poskytování nelicencovaných služeb pozastavila,“ upozorňuje Alexandra Udženija.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…