Válek (TOP 09): Kvalita projektu nebyla důležitá, rozhodovaly vteřiny

11.05.2021 9:09 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k soutěži MMR o dotace na modernizaci zdravotnictví

Válek (TOP 09): Kvalita projektu nebyla důležitá, rozhodovaly vteřiny
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: prof. MUDr. Vlastimil Válek

Vládě se podařilo během pár let posunout vnímání toho, co je možné, do nemyslitelného. V rámci projektu React nám dala EU dotace do zdravotnictví osm miliard. Nemocnice připravovaly co nejlepší projekty, které by pomohly našemu zdravotnictví.

Vedení ministerstva se na vše ale naprosto vykašlalo. Takže finální vyhlášení soutěže spočívalo v tom, že uspěl ten, kdo podal projekt první! Tedy ten, kdo měl kvalitní myš, najatou “klikací” firmu nebo robota. Kvalita projektu nebyla důležitá. Rozhodovaly vteřiny.

Kdyby mně někdo před pár měsíci řekl, že o osmi miliardách pro zdravotnictví bude rozhodovat, kdo dřív a rychleji klikne, tak si budu myslet, že se zbláznil. To je ale bohužel realita. Je to neskutečná ostuda. Rozhodně budeme trvat na svolání mimořádné schůze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

12:12 Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

Českou Třebovou navštívil krajský radní