Vích (SPD): Asociální vláda čelila pískotu na Národní třídě

18.11.2024 9:15 | Monitoring
autor: PV

Po odložení důchodů obří skupině občanů ČR byla zjevně poslední kapkou v poháru trpělivosti vyjádření premiéra Fialy, jak doženeme německé platy, když ho další čtyři roky necháme u moci.

Vích (SPD): Asociální vláda čelila pískotu na Národní třídě
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Radovan Vích

Článek byl převzat z Profilu Ing. Radovan Vích - Vích (SPD) Asociální vláda čelila pískotu na Národní třídě

V Praze to vře. A nejen v Praze. V posledních letech si Národní třídu a oslavy svátku 17. listopadu přisvojili lidé, spojení s liberální politikou. Fanoušci pětikoalice (ODS, STAN, TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů). Když chtěl někdo jiný z vrcholných politiků než položit květiny k památníku na Národní třídě, byly květiny házeny do koše a politik bez milosti vypískán. Potkávalo to Tomia Okamuru. Ale letos byla velká změna.

Nejenže měl na Národní třídě problémy s odpůrci Vít Rakušan s „rojnicí STAN“, ale dokonce i prezident Petr Pavel. Ten zřejmě z opatrnosti nevzal s sebou ani manželku, která nedávno dostala „přiklepnutých“ téměř 100 tisíc korun měsíčně na reprezentaci. No a co teprve když dorazil premiér Petr Fiala. Ani ten neměl klidné přivítání. I když později evidentně někdo ty křiklouny zpacifikoval a premiér mohl médiím nastiňovat skvělé vize do budoucna, kdy bude další čtyři roky vládnout a české platy se dostanou na úroveň mezd občanů Německa.

A toto vyjádření následně strhlo vlnu nevole na webech a sociálních sítích. Jen na stránkách Novinek a Seznam Zprávy najednou bylo až sedm tisíc diskusních příspěvků. A velká část vyjadřovala závažné pochybnosti o reálnosti tohoto plánu na přiblížení platů. A také pochybnosti o kontaktu premiéra s realitou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Slavná liberální demokracie,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseD , 18.11.2024 10:24:27
jde na celém světě do háje. U nás předvedli, že vládnout neumí, tak půjdou také. Pokud nezfalšují volby. Skoro nikdo tam nechce Fialu další čtyři roky.

|  6 |  1

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…