Zdechovský: Požadavek Neumannové na rentu je nesmysl!

09.08.2014 10:20

Tento týden jsme se z úst někdejší úspěšné olympioničky Kateřiny Neumannové dozvěděli, že by medailisté z olympiád měli pobírat k důchodu doživotní rentu 20 000 korun. Po pročtení diskusí asi nejsem jediný, koho tím Neumannová zvedla ze židle.

Zdechovský: Požadavek Neumannové na rentu je nesmysl!
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Neměli bychom se namísto renty spíše bavit o tom, kdy Kateřina Neumannová zaplatí dluhy 399 milionů po mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci?

Namísto toho, abychom slyšeli slova o tom, kdo a kdy splatí dluhy za bujaré večírky a nesmyslně předraženou reklamu šampionátu v Liberci, začala Kateřina Neumannová bojovat za rentu pro úspěšné olympioniky, mezi které mimochodem také patří. Tak nebo tak, udělala Kateřina Neumannová celé rentě medvědí službu.

Asi si myslela, že už se zapomnělo na její průšvih s mistrovstvím světa v klasickém lyžování, kam byla dosazena jako prezidentka akce. Poté, co zůstalo téměř 400 milionů dluhů, několik obviněných z podvodů a úvěrových podvodů a další desítky osob podezřelých z porušování pravidel při správě cizího majetku, začala Kateřina Neumannová veřejně tvrdit, že o tom nevěděla. Tak jako nevěděla o výplatě peněz za svou funkci?

 Není sporu o tom, že Kateřina Neumannová určitě odvedla skvělou práci při získání olympijské medaile. Ale nabízí se ihned otázka, zda podobnou nebo stejnou práci neodvedla matka čtyř či pěti dětí, která si musí vystačit s předčasným důchodem tři a půl tisíce měsíčně? A to navzdory tomu, že příspěvek jejich dětí do sociálního a daňového systému, může v budoucnu přesáhnout stonásobek obdrženého důchodu.

A tak jako se děti postarají o svou maminku, může se mladší generace olympioniků postarat o své předchůdce. Třeba zřízením fondu, kam by každý úspěšný sportovec dobrovolně přispíval. A Kateřina Neumannová může jít všem příkladem.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš Zdechovský - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gabriel: Ano, paní ministyně, podvod to je

21:32 Gabriel: Ano, paní ministyně, podvod to je

Odpověď paní ministryni sociálních věcí, na dotaz, proč někdo říká, že podvedla poskytovatele sociál…