Zelení podporují garanci místa ve školkách

02.04.2018 7:36

Vláda v demisi odmítla návrh ODS na zrušení povinné mateřské školy pro pětileté děti a budoucí povinnosti školek přijímat dvouleté děti.

Zelení podporují garanci místa ve školkách
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

„V kontextu bouřlivých diskuzí o školkách, kterým vévodily nepodložené výkřiky o tom, že dvouleté děti nepatří do školek, ale do matčiny náruče, dnešní negativní stanovisko vlády obzvláště vítám,“ říká 2. místopředsedkyně Zelených Petra Jelínková.

Výzkumy i zahraniční zkušenosti jasně ukazují, že kvalitní předškolní péče prospívá jak samotným dětem, tak jejich rodičům. Nadto u nás nikdo rodiče umisťovat děti do předškolních zařízení nenutí. Naopak desetitisíce dětí se do školek nedostanou, i když by si to jejich rodiče přáli. Toto selhání státu odnášejí zejména ženy, které tak mají ztížen či znemožněn návrat do práce, což následně mimo jiné vede k prohlubování platových rozdílů mezi ženami a muži. „Zelení budou vždy podporovat garanci míst pro děti ve školkách a prosazovat taková opatření, která umožní jak ženám, tak mužům slaďovat péči o děti s jejich pracovním životem,“ dodává Jelínková.

„Pokud máme v Česku v tomto ohledu nějaký problém, tak je jím výrazné podfinancování předškolní péče,“ doplňuje Petra Jelínková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolářík (Piráti): Data, která jsme získali, budou dostupná všem

21:19 Kolářík (Piráti): Data, která jsme získali, budou dostupná všem

Občané nerozumí exekučnímu řádu a volají po jeho zjednodušení, ukázal unikátní průzkum zpracovaný pr…