Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.07.2017 10:43:49 - ANDREA1

Vážený pane Babiši, ale zákony se prostě musí prodiskutovat - zákon pak platí pro všechny občany a není to legrace, udělat dobrý zákon!

Píšete.......Já osobně se cítím být manažerem, ne politikem. Nechci sedět v parlamentu a žvanit, ale chci řídit a stavět........ Ale zákony se schvalují ve Sněmovně a s tím nic neuděláte, jedině tak výborný zákon, že většina bude pro, ale to musíte v té Sněmovně být a být politikem. Manažeři zákony nedělají. Uvědomujete si to, já vám věřím, že ano. Přeji hodně úspěchů.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Venda3

Odpověď

28.07.2017 15:10:06 - Andrej Babiš
Dobrý den, já s Vámi naprosto souhlasím, že slovo “zákonodárce” nevzniklonáhodou. Jasně, že prvořadý úkol poslanců a senátorů je v tom, že musípřipravit kvalitní zákony, které odpovídají potřebám občanů a reagují naspolečenský vývoj, nové technologie, nová nebezpečí…
Jenže já jsem o sobě nepsal jako o poslanci, ale jako ministrovi. A býtministrem je pro mě skutečně manažerská funkce, protože ministr řídí svékolegy a určuje celkový směr svého resortu. Manažer - nebo říkejme klidněředitel - by měl být člověk, který vyniká nejen schopností přemýšlet, ale iodvahou udělat zásadní rozhodnutí a taky musí mít v sobě urputnost svojerozhodnutí naplňovat. A v tom se cítím být doma. Díky tomu jsem uspěl vsoukromém sektoru (vybudoval firmu pro 35 tisíc lidí) a svoje zkušenostijsem využil i ve státním sektoru jako ministr financí (snížil jsemzadlužení země o 70 miliard a udělal rekordní přebytek státní kasy 61,8miliard korun).
Teď zpátky k těm “řadovým” zákonodárcům: oni taky nejsou autory spoustyzákonů. Pracují na nich experti, poradci a bohužel i častokrát lobbisti.Kolikrát se už stalo, že nějaký poslanec přišel s návrhem zákona, který mudoslova sepsali právníci nějaké korporace. Tihleti “zákonodárci” zvládlipokřivit svými přílepky skvěle míněné zákony o hazardu, pojišťovnách neboregistru smluv.
Takže na závěr: máte pravdu, že manažeři zákony nedělají, ale ministři ahlavně premiér musí mít manažerského ducha a s ním pořádně dohlédnout nasvé kolegy, aby jednali v zájmu občanů. To je právě hlavní problém tétovlády: není řízená, každý ministr bojuje za svůj resort, aniž by vnímalvšeobecný zájem. Poslanci zdržují a předvádí se u pultíku, místo aby mělitřeba jako v Německu omezený čas na projevy.
Věřím ale, že se časem posuneme. Mějte se hezky, AB.