Dan Ťok

  • BPP
  • ministr dopravy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

08.02.2019 10:48:52 - mzxy

Proč MDCR zbytečně utrácí peníze nás všech

Dobrý den, pane ministře, novela zákona 56/2001 Sb. umožnila přepisovat auta na kterémkoliv úřadu, který si občan vybere...víte, že v této souvislosti (zrušení místní příslušnosti) nechali někdo z MDCR naprogramovat do systému CRV funkci, upozorňující při evidenčních úkonech na "místní nepříslušnost" úřadu? Víte, jak to funguje? Když se přepisuje pražské auto v Brně, otevře se vám na obrazovce okno, které vás upozorňuje, že NEJSTE MÍSTNĚ PŘÍSLUŠNÝ k provedení tohoto úkonu. Systém se zastaví a toto okno svítí tak dlouho, dokud nepotvrdíte kliknutím na OK, že berete tuto nesmyslnou hloupost na vědomí, elektronický systém vám prostě neumožní pokračovat v práci. Při přepisu jednoho vozidla se toto okno otevře i 2x nebo 3x...Víte o tom, že to zpomaluje práci a že jde o nesmyslné utrácení peněz daňových poplatníků? Systém upozorňuje na neexistující místní příslušnost, zrušenou zákonem. Necháte to prošetřit? Necháte to opravit? Dáte to někomu k náhradě?

Odpověď

12.02.2019 12:38:32 - Dan Ťok

Dobrý den, při úpravě registru silničních vozidel byla zvolena nejlevnější varianta. Struktura databáze byla do rozvolnění místní příslušnosti koncipována na samostatné části rozdělené podle obecních úřadů obcí s rozšířenou působností na 206 logických celků. Právě z tohoto důvodu byla ponechána administrace rozdělená na práci na domovském záznamu a na místně nepříslušném místě (nedomovském vozidle). Při práci v systému registru silničních vozidel je tedy využíván původní systém lokace určité skupiny záznamu a následné provedení požadované transakce.

Samotná úprava tedy byla tou nejjednodušší a nejlevnější variantou. Nedošlo tedy k naprogramování  nové funkcionality, díky které by mohla  vzniknout škoda. Zdraví DŤ