Doc. RNDr. Anna Putnová, Ph. D. MBA

  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.12.2013 21:07:13 - Božena G.

výstavba škol a nová vláda

Sněmovna prý odsouhlasila váš návrh na zřízení dotačního programu pro podporu výstavby škol v rychle se rozvíjejících městských aglomeracích kolem metropolí. Můžete jej více specifikovat, co bude podmínkou pro získání dotace? Jestliže se totiž bude brát zřetel na počet obyvatel, je to k ničemu. Mnoho lidí se totiž přestěhuje do okolí měst, ale trvalé bydliště si nemění, což je problém například při RUD. A ještě jeden dotaz na závěr: Kdy podle vás vznikne vláda a domníváte se, že v ní budou Lidovci? Proč je podle vás vlastně takový spor o ministerstvo zemědělství?

Odpověď

15.01.2014 16:13:11 - Doc. RNDr. Anna Putnová, Ph. D. MBA
 Vážená paní Boženo,

návrh o kterém píšete - zvýšit výdaje kapitoly Všeobecná pokladní správa v ukazateli „Výdaje vedené v informačním systému programového financování EDS/SMVS celkem“ v nově zavedeném dotačním subtitulu "298D2130 Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálních škol v okolí  velkých měst" - byl součástí usnesení rozpočtového výboru k návrhu zákona o státním rozpočtu, návrh iniciovala má kolegyně z TOP09, poslankyně Kovářová. (k dipsozici zde http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=90505)

Více informací bude možné obdržet přímo na Ministerstvu financí, které je správcem těchto programů EDS. Program je teprve připravován a bližší podmínky pro získání dotace zatím neznám. Bohužel předpokládám, že trvalý pobyt bude pravděpodobně jedinou možností, jak zjišťovat počet obyvatel některého sídla, nemusí vždy odpovídat realitě, ale pravděpodobně není možné zvolit lepší variantu.

Jednání o vzniku vlády ponechám mimo svůj komentář, nicméně věřím a doufám, že bude schopná dostát když ne očekávání občanů, tak alespoň slibům ve volebních programech a koaliční smlouvě.

Zdraví

Anna Putnová