František Kopřiva

Profil není spravován mnou. Dotazy můžete psát mailem.
  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.12.2018 12:35:54 - LaH

dezinformace

Lze věřit článkům, kde není ani autor? Podle mě ne. A tudíž mě napadá, proč nezakázat webové stránky, které šíří často dezinformace, které ani nevít kdo píše a kdo za takovými webovkami stojí? Vždyť to je nebezpečné. Když chce třeba televize poskytovat zpravodajství, musí také splňovat nějaké podmínky.

Odpověď

04.01.2019 16:01:41 - František Kopřiva
Dobrý den,

uvedení nebo naopak neuvedení autora je dobrý indikátor, nicméně by určitě neměl být jedinný. I anonymní článk může přeci jen být pravda. Se zakazováním webů to je hodně těžké, a obecně je dobré se tomu vyhýbat co nejvíce. Samotné šíření desinformací by jako důvod určitě postačit nemělo, nicméně u desinformací směřovaných k vyvolávání nenávisti nebo třeba desinformacím vyvolávaným jinou mocností za účelem podrývání důveryhodnosti státního zřízení to určitě za zvážení stojí.

Piráti dlouhodobě prosazují povinnost zveřejňování konečných vlastníků médií, protože se jedná o necenzurní způsob, jakým se může občan vyvarovat nebezpečných nebo problémových informací, a lépe poznat, že se někdo pokouší o jeho manipulaci.