Ing. Jaromíra Vítková

  • KDU-ČSL
  • Blansko
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.12.2020 16:45:06

Věřící si zaslouží pozornost stejně jako ostatní veřejnost

Věřící si zaslouží pozornost stejně jako ostatní veřejnost

Senát projednával aktuální situaci v důsledku platných omezení v nouzovém stavu. Senátoři naznali, že jako zákonodárci se musí vyjádřit k aktuální situaci a opatřením, které vláda stanovuje. Není to vůbec jednoduché, ale je třeba reagovat.


Usnesení Senátu se mimo jiné dotklo vakcinační strategie a proočkování obyvatel, kompenzačních programů, pravidel, aby nedocházelo ke zbytečnému omezování života v oblastech, kde to není nutné. Dále v usnesení zazněl amatérský sport a sport mládeže. Důležitou oblast zařadila pozměňovacím návrhem senátorka Jaromíra Vítková, která připomněla věřící a konání bohoslužeb.

„Věřící v této době zažívají velké nejistoty stejně jako každý jiný. Nevědí, zda budou moci přijít na bohoslužbu, zda tam pro ně bude místo. Řada duchovních si poradila s moderními technologiemi a mše přenášejí on-line. Do kostela ale chodí hodně starších lidí a nemají možnost se například připojit přes internet a tím pádem cítí, že vypadly ze společenství a působí to i na jejich duševní zdraví. Je třeba uzpůsobit pravidla i pro věřící a díky mému upozornění se usnesení rozšířilo,“ sdělila senátorka Vítková.

Senát vyzývá vládu, aby srozumitelně a co nejvíce jednoznačně stanovila pravidla, která budou platit při jednotlivých stupních PES pro veřejnost, skupiny věřících a různá odvětví podnikání tak, aby nebyla omezena nebo zcela uzavřena jejich činnost.

 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama