ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.03.2011 15:51:11

Restartují příspěvky na opravy bytových domů

Restartují příspěvky na opravy bytových domů

Ministr Jankovský dnes ve vládě uspěl s návrhem na znovuotevření významného dotačního programu Nový Panel. Program slouží jako státní podpora oprav, modernizace a zateplení starších bytů. Ještě letos může podporu využít bezmála 30 tisíc bytů.

Návrh nyní putuje k zákonodárcům. Nicméně po dnešním schválení vládou může být od pondělí 4. dubna 2011 zahájen na všech pobočkách Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) příjem nových žádostí o podporu.  Jejich financování bude možné ihned po schválení této změny rozpočtu Poslaneckou sněmovnou. Celkový objem nově podpořených investic do oprav panelových i nepanelových bytových domů bude představovat 4 miliardy korun. Státní podpora uvolněná na tento rok představuje výši 84 milionů korun a zbytek podpory do výše jedné miliardy se bude uvolňovat průběžně se splácením úvěrů žadatelů. Průměrná délka úvěrů je 12 let.

Program Panel a jeho nová verze Nový Panel funguje již deset let. Je nastaven tak, že pomáhá všem vlastníkům bytů bez rozdílu a doposud bylo díky tomuto programu opraveno více než 360 tisíc.

„Vláda zareagovala jednoznačně kladně a pochopila prospěšnost programu Nový panel. Díky této podpoře bude možné, ještě letos letos opravit téměř 30 tisíc bytů,“ řekl dnes ministr Kamil Jankovský a dodal: „Nezanedbatelné je také to, že stát před poskytnutím podpory kontroluje kvalitu projektů a že podpora není výběrová. Rozhodující je splnění základních parametrů. Vliv úředníků, či politiků na poskytnutí konkrétní dotace je nulový. “
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama