Ing. Ladislav Kos

  • HPP 11
  • Praha 11
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.02.2017 18:17:34

Praha 11 pokrytecky „ukrývá“ 200 nových bytů a hlásá, že jich má nedostatek.

Praha 11 pokrytecky „ukrývá“ 200 nových bytů a hlásá, že jich má nedostatek.

Bytů v Praze je prý nedostatek. Nestaví se nové. Tuto mantru čteme v posledních měsících často ve sdělovacích prostředcích. Ceny bytů v Praze proto prý za poslední rok stouply o 20%.

Nechme diskuze, zda se v Praze staví málo bytů nebo zda nízké sazby hypotéčních úvěrů spolu s minimem jiných investičních příležitostí zafungovaly pro trh s byty jako anabolikum a vyluxovaly i ty největší "ležáky" z nabídky bytů.

Vydejme se spolu na Jižní Město. Tady, několik desítek metrů od stanice metra Opatov stojí bytový dům se dvěma sty novými volnými byty.  Investorem a vlastníkem tohoto bytového domu je městská část Praha 11. Dům byl zkolaudován v dubnu minulého roku, kvůli komplikované smlouvě byl předán MČ v listopadu 2016.

Asi se také divíte, že v době „bytového boomu“ radnice Prahy 11 nechává svůj majetek zahálet. A abyste se divili ještě více pak vězte, že radnice do dnešního dne nekonkretizovala svůj záměr byty prodat, neučinila veřejnou nabídku, neinzeruje, prostě dělá, jako že 200 bytů neexistuje. Přitom čas pomalu ukrajuje ze záručních podmínek, radnice musí hradit ostrahu i náklady spojené s temperováním objektu, které v letošní zimě nebyly jistě malé.

Samozřejmě se jako zastupitelé nechceme s tímto stavem smířit a na Zastupitelstvu jsme od Rady MČ chtěli znát její záměry – kdy a jak začne byty prodávat nebo zda změnila své rozhodnutí a bude byty pronajímat. Tichá koalice vládnoucí Praze 11 ve složení ANO,TOP09,KSČM,ODS,ČSSD, JMND však toto téma odmítla v Zastupitelstvu projednávat.

Podali jsme proto písemnou interpelaci na radního Balíka (ANO) a dále budeme vyžadovat od nového vedení Prahy 11 se starostou Jiravou (ANO), aby nakládala s majetkem MČ hospodárně.

S nečinností starosty Jiravy (ANO) při nakládání s bytovým domem Zahrady Opatov ostře kontrastuje jeho vyjádření do medií, kde prohlašuje, že Praha 11 potřebuje stavět byty pro mladé. Sami jistě cítíte velkou dávku pokrytectví v jeho sdělení.

Ing. Ladislav Kos, Hnutí pro Prahu 11

Zastupitel MČ Praha 11

Senátor

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama