Ing. Martin Kolovratník

  • ANO 2011
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.06.2014 12:58:17 - Zdena K.

Co vás, krom kritiky minulých vlád, spojuje?

Trochu mě překvapilo, že podle vašeho předsedy jsou ideologie jen kecy. Sdílíte jeho názor? A jak pak chcete uvnitř strany docílit konsenzu, když nemáte žádné společné hodnoty? Dělení na pravici a levici je dnes asi nesmysl, ale nějaké ukotvení by strany či hnutí mít měly. Nemyslíte? Teď je vás ještě docela málo, ale až vás bude více, jak budete koordinovat svoje cíle a představy? Zdena

Odpověď

11.06.2014 12:24:30 - Ing. Martin Kolovratník

Nevím, kde přesně jste zachytila tento názor našeho předsedy. Nemohu ani souhlasit s tím, že v hnutí nemáme společné hodnoty. Spojuje nás zájem na zásadních programových bodech hnutí – jako je efektivní správa státu,  odhalení a zastavení korupce při zadávání nákupů, celková změna přístupu úředníků a politiků k výkonu jejich funkce, atd. atd.  Myslím, že to není málo.  Chceme zjednodušit legislativní proces, odstranit všemožné lobby a přílepky k zákonům. Už se nám podařilo rozšířit pravomoce NKU a je toho mnohem víc.  

Ovšem dávám vám za pravdu, že nemáme vyhráno. To, co jsem popsal výše, se týká sněmovny. Musíme ale myslet na komunální koley, do budoucna na senát, případně krajská zastupitelstva. A – ano, v těchto momentech musíme mít jasné ideové ukotvení, myšlenkový think-tank, propojení a vyjasnění směřování hnutí ve všech úrovních politiky. Víme o tom a počítáme, že v dohledné době uspořádáme ideovou konferenci, průběžně v tomto roce chceme personálně posilovat a hlídat si standardní procesy komunikace.