Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23. 3. 2019 8:39:00

Náš stát je vůči mladým rodičům relativně velkorysý

Náš stát je vůči mladým rodičům relativně velkorysý

Komentář na facebookovém profilu k termínům navyšování rodičovského příspěvku.

Jsem rodič dvou dětí. Kdyby se kdysi mezi jejich narozeními vláda rozhodla stejně, jako rozhoduje dnes, tak by jeden z mých kluků měl pro stát větší hodnotu než druhý.

Je to klasická ukázka toho, když chcete líbivě a populisticky za každou cenu vyhlásit zvýšení rodičovského příspěvku a zjistíte, že kvůli vašemu utrácení a rozdávání i v jiných věcech na to nemáte a pak zvolíte úplně nevhodné datum zvýšení. Někde se samozřejmě hranice nastavit musí. Ale je chucpe, pokud ministryně Maláčová několik měsíců slibuje, že se navýšení bude týkat všech, kteří 1.1.2020 pobírají rodičovský příspěvek a nakonec řekne, že se bude týkat pouze dětí narozených po tomto datu a ještě to nazve "úspěchem"...

Rodičovský příspěvek se nezvyšoval mnoho let, takže diskuse o navýšení je určitě na místě. Proč ale na tom mají být hůře lidé, kterým se narodí dítě letos v prosinci, mi je záhadou. Za poslední roky výdaje státu nabobtnaly obrovským způsobem, třeba jen státních zaměstnanců bylo přijato přes 45 000, populistické slevy na jízdném stojí miliardy, a pak ty peníze chybí v důležitých věcech. To není dobré řízení státních financí.

V této souvislosti je také nutné připomínat, že náš stát je vůči mladým rodičům relativně velkorysý. Málokde je totiž rodičovská dovolená 2-4 roky dle výběru jako u nás. Není to běžné a buďme za to rádi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama