Mgr. Jana Mračková Vildumetzová

  • ANO 2011
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.08.2018 11:18:17 - Roman Ondráš

Bude v Karlovýchz Varech také městská doprava zdrama jako třeb v Českých Budějovicích ?

Dobrý den chci se zeptat kdy uděláte něco smysluplného pro občany Karlovarského kraje - třeba MHD zdarma a dobudovanou dálnici do Prahy ? Nebo zase jenom výmluvy a kecy a kecy ?!

Odpověď

22.08.2018 10:32:15 - Mgr. Jana Mračková Vildumetzová
 

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz, který by měl přímo směřovat na primátora města Karlovy Vary a na vedení organizace Dopravní podnik Karlovy Vary, který je veden městem. Jen město má totiž kompetenci rozhodnout o MHD zdarma. Totéž platí i o ostatních městech našeho kraje. Možná jste asi zaznamenal, že od září bude platit nařízení vlády o 75procentní slevě na jízdném v regionální dopravě pro seniory a studující. Kraje v současné době intenzivně pracují na tom, aby v rámci svých kompetencí byly připraveny technicky a organizačně na zavedení slev. Jsme v procesu zpracování změn v tarifech IDS a softwarové přípravy a instalace, kterých se slevy na jízdném dotýkají. Věřím, že potřebné kroky stihnou včas tak, abychom vládní nařízení splnili.

Co se týče dostavby D6, jistě víte, že po nástupu nového vedení kraje v roce 2016 se podstatně zintenzivnil tlak na ministerstvo dopravy, které dostavbu D6 financuje a řídí prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic. Hned v roce 2017 byla zahájena stavba dalších tří úseků D6 (obchvat Lubence, obchvat Řevničova, úsek Nové Strašecí – Řevničov) a hodláme nadále dohlížet na to, aby se příprava dalších staveb zbytečně nezdržovala a probíhala co nejrychleji. Bohužel kraj stavby neplatí, ani neřídí, proto se snažíme alespoň vyvíjet maximální snahu o aktivní přístup MD ČR k dokončení D6.